Fotó: uefa.com

BL-playoff: A Dinamo Zagreb fél lábbal már a főtáblán, a Zvezda is bizakodhat még - eredmények, videók

A Bajnokok Ligája-playoff keddi játéknapján három mérkőzést rendeztek.
Nyikes Zoltán 2024. augusztus 20., kedd 23:04
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. augusztus 20., kedd 23:04

A norvég Bodö/Glimt a lengyel Jagiellonián simán túljutva (5-1) ezúttal a szerb Crvena zvezdát fogadta a playoffkör első mérkőzésén. A gól nélküli első félidőt követően a hazai csapat gyorsan kétgólos előnybe került, majd az utolsó negyedórába lépve sikerült szépítenie a szerbeknek, így teljesen nyitottá téve a visszavágót.

A Dinamo Zagreb azt a Qarabagot fogadta, amely a harmadik selejtezőkörben hét gólt lőtt a Ludogorec otthonában a 120 perces visszavágón. A horvátok pedig jól láthatóan felkészültek az azeriekből és sikerült kapott gól nélkül lehozniuk az első mérkőzést, elöl pedig háromszor is eredményesek voltak, így hatalmas lépést tettek a továbbjutás felé.

A Lille a José Mourinho vezette Fenerbahce kiütését követően a cseh Slavia Prahával nézett farkasszemet. Az első félidőben itt sem esett gól, de a szünet után sikerült feltörniük a franciáknak a vendégek védelmét kétszer is, míg a Slaviának csak egy érvénytelen gólra futotta.

Bajnokok Ligája, playoff, 1. mérkőzés

Bodö/Glimt (norvég)–Crvena zvezda (szerb) 2-1 (Bjortuft 52., Maatta 62., ill. Mimovic 75.)
Dinamo Zagreb (horvát)–Qarabag (azeri) 3-0 (Pjaca 29., Kulenovic 75., 80.)

A Dinamo harmadik gólja

Lille (francia)–Slavia Praha (cseh) 2-0 (J. David 52., Zhegrova 77.)

Afrikába mehet a Fradi-védő
Egy, a marokkói Raja Casablanca ügyeiben "bennfentes" X-oldal szerint a 13-szoros bajnokcsapat a Ferencváros létszámfelettivé vált francia védője, Ismaël Aaneba kölcsönvételén dolgozik.