Fotó: FC Midtjylland

BL-selejtezők: Eldőlt, kivel játszhat a Fradi a playoffért; a románok örülhettek Budapesten

A Midtjylland kettős győzelemmel, 4-0-s összesítéssel búcsúztatta az andorrai UE Santa Colomát. ⎥ Az FCSB egy 90. percben szerzett góllal nyert a Bozsik Arénában.
Budai László 2024. július 31., szerda 23:05
Szerző: Budai László 2024. július 31., szerda 23:05

Nem született meglepetés a dán és az andorrai bajnok párharcának visszavágóján: a Midtjylland a 3-0-s odavágó után hazai pályán Osorio találatával nyert 1-0-ra az UE Santa Coloma ellen, így magabiztosan, 4-0-s összesítéssel jutott tovább. A Midtjylland Lluch kiállítása miatt a 49. perctől emberelőnyben játszhatott. A dánok a következő körben a walesi The New Saintset simán búcsúztató Ferencvárossal találkoznak majd.

A Budapesten, a Bozsik Arénában megrendezett Maccabi Tel-Aviv - FCSB (korábban Steaua) BL-selejtezős visszavágón a románok örülhettek, miután az 1-1-es odavágót követően Baeten 90. percben szerzett góljával 1-0-ra nyertek, így 2-1-gyel léptek a következő fordulóba.

Továbbjutott még a Dinamo Kijev, amely 3-0-ra nyert, és 9-2-vel (!) intézte el a Partizan Belgrádot, a Bodø/Glimt, amely 3-1-es sikert aratott az RFS ellen, és 7-1-el biztosította magát a harmadik körben, a Panezevyst verő Jagiellonia (3-1, össz.: 7-1), 1-0-s veresége ellenére a Ludogorec (össz.: 2-1), valamint a Borac Banja Lukát kétszer verő PAOK (1-0, össz.: 4-2) .

Fradi: Marquinhos elköszönt a társaitól és Moszkvába utazik az új csapatához - sajtóhír
A Magyar Nemzet értesülései szerint a Dejan Stankovic vezette Szpartak Moszkva lesz a befutó, amely ötmillió eurót fizet a brazil támadóért.
Hosszabbított a kulcsember
A lejárat előtt meghosszabbította szerződését a Diósgyőr szlovén légiósa, Rudi Pozeg Vancas, aki tavaly nyári érkezése óta 8 gólt és 14 asszisztot jegyzett tétmeccsen.