BL: Légies Szoboszlai-gól zárta le a Liverpool rangadóját, a Bayern kilencet, Kane négyet vágott - videók

Szoboszlai Dominik gólt szerzett, csapata, a Liverpool pedig hátrányból felállva verte idegenben 3-1-re az AC Milant a megújult Bajnokok Ligája alapszakaszának első fordulójában, kedden. A címvédő Real Madrid nem kis nehézségek árán verte otthon 3-1-re a Stuttgartot, a Bayern viszont végül brutálisan, 9-2-re legázolta a Dinamo Zagrebet.
Csakfoci.hu 2024. szeptember 17., kedd 22:59
Szerző: Csakfoci.hu 2024. szeptember 17., kedd 22:59

A Milan már a 2. percben előnybe került a keddi nap rangadóján, a San Siróban, de a meccs előtt tragikus hírt kapó Liverpool még az első félidőben fordítani tudott.

A meccs lezárása aztán a kezdőként pályára lépő Szoboszlai Dominik nevéhez fűződött: a vendégek magyar középpályása egy általa indított kontraakciót zárt le góllal, miután remekül játszott össze a holland Gakpóval, majd könnyed mozdulattal, a levegőből lőtte a labdát a kapu bal oldalába - ezzel lett 1-3 a vége.

A címvédő Real Madrid érdekes meccset járszott a VfB Stuttgarttal, amely ugyan hosszú idő után tért vissza az elitsorozatba, de egyáltalán nem játszott megilletődötten a Bernabeuban. Helyzetei voltak, majd a második félidő közepén egyenlíteni is tudott a sváb együttes, miután Mbappé nagyon gyorsan vezetést szerzett a Realnak a játékrész elején.

A Real azonban a volt stuttgarti Rüdiger, illetve a csereként beállt brazil tinisztár, Endrick találatával a maga javára döntötte el a találkozót.

Münchenben gólfesztivált rendezett a Bayern a Dinamo Zagreb ellen. A bajorok az első félidőben már szinte eldöntötték a meccset, 3-0-ás vezetés birtokában mentek a szünetre, azt követően azonban a zágrábiak pillanatok alatt 3-2-re felzárkóztak.

A horvát öröm azonban nem tartott sokáig, a Bayern ugyanis növelte a tempót és egymás után alakította ki a helyzeteit, melyeket jó százalékkal értékesített is és végül 9-2-re nyert. A meccsen Harry Kane négy - szabályos - gólt szerzett, ebből hármat büntetőből.

Bajnokok Ligája, alapszakasz, 1. forduló ,kedd

Bayern München - Dinamo Zagreb 9-2 (Kane 19., 57., 74., 78. – az elsőt, a harmadikat és a negyediket 11-esből, Guerreiro 33., Olise 38., 61., Sané 86., Goretzka 92., ill. Petkovic 49., Ogivara 50.)

AC Milan - Liverpool 1-3 (Konaté 23., Van Dijk 41., Szoboszlai 67.)

Real Madrid - VfB Stuttgart 3-1 (Mbappé 46., Rüdiger 83., Endrick 95., ill. Undav 68.)

Sporting Lisszabon - Lille 2-0 (Gyökeres 38., Debast 65.) - piros lap: A. Gomes (Lille, 40.)

Csodagóllal és Juventus-parádéval indult a megújult Bajnokok Ligája - videók
A Juventus és az Aston Villa győzelmével indult az alapszakasz a Bajnokok Ligája 2024/2025-ös, új kiírású idényében.
10-szeres bajnok nézte ki
Loic Nego
A Saint-Étienne fontolgatja a Le Havre 33 éves magyar válogatott játékosának a szerződtetését.
Ajánlat Dibuszért
Kubatov Dibusz francia ajánlatáról: "Kijött neki, hogy 1500 euró pluszért nem mozgatja a családját, emellett van vele hosszú távú megállapodásunk, és jól érzi magát, szerintem már nem is kellene mozognia."