Fotó: UEFA

BL: Szögletgól is kellett a Milan első győzelméhez, a VAR vette el a történelmi tinitalálatot - videó

Az AC Milan és a Monaco is magabiztos győzelmet aratott kedden a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának harmadik fordulójában.
Csakfoci.hu 2024. október 22., kedd 21:07
Fotó: UEFA
Szerző: Csakfoci.hu 2024. október 22., kedd 21:07

Az olasz együttes hazai környezetben a belga Club Brugge felett diadalmaskodott 3-1-re úgy, hogy a vendégek a 40. perctől emberhátrányban futballoztak. A milánóiak első találatát az amerikai Christian Pulisic közvetlenül szögletből szerezte. A BL-ben ezt megelőzően legutóbb 2023. december 12-én Ángel Di María a Benfica színeiben talált be sarokrúgásból.

A Milanban Fransesco Camarda 16 évesen és 226 naposan a klub történetének legfiatalabb játékosaként lépett pályára a BL-ben, ráadásul olasz rekorderré is előlépett. A tinédzser a 87. percben gólt is fejelt, de a játékvezető a VAR-vizsgálat után les miatt érvénytelenítette a találatot, pedig ő lett volna a sorozat történetének legfiatalabb gólszerzője is.

A Milan ezzel megszerezte első pontjait a mostani kiírásában.

A Monaco a duplázó japán Minamino Takumi vezetésével 5-1-re nyert otthon a Crvena zvezda ellen. A hercegségbeli gárda 2004 decembere óta először szerzett öt gólt egy BL-meccsen, akkor a Deportivo La Coruna vendégeként 5-0-ra diadalmaskodott. A francia együttes három fordulót követően továbbra is veretlen. (az MTI híre nyomán)

Bajnokok Ligája, alapszakasz, 3. forduló:

AC Milan - Club Brugge 3-1 (Pulisic 34., Reijnders 61., 71., ill. Sabbe 51.) - piros lap: Onyedika (Brugge, 40.)

AS Monaco - Crvena zvezda 5-1 (Minamino 20., 70., Embolo 49., Singo 54., Akliouche 97., ill. Ndiaye 27. - 11-esből)