BL: Továbbjutott a Real, a Bayern és az Inter is, hatalmas bajban az MU - videók

Nem botlottak a favoritok, a Real könnyedén, a Bayern a hajrában múlta felül ellenfelét. Az Inter és a Real Sociedad is ott van a legjobb 16 között. Hétgólos meccsen szenvedett vereséget a pocsék szezont futó Manchester United.
Csakfoci.hu 2023. november 8., szerda 22:55
Szerző: Csakfoci.hu 2023. november 8., szerda 22:55

A Braga aktívan kezdett a Real ellen és a 4. percben hatalmas lehetőséget szalasztott el. Lucas Vazquez a tizenhatoson belül lerántotta ellenfelét, amiért a játékvezető 11-est ítélt, Djalo büntetőjét azonban Lunin kiütötte.

Nem sokkal később Brahim Diaz talált be, de mivel előtte Vinícius szabálytalankodott, érvénytelen volt a találat. A 27. percben aztán már érvényes gólt is szerzett a spanyol játékos: Rodrygo az alapvonalról középre adott, Brahim Diaz pedig 6 méterről a kapuba helyezett.

Az 58. percben egy szép Real-támadás végén Vinícius kapta meg a labdát, majd egy csel után 12 méterről a jobb sarokba gurított. Három perccel később már három volt közte: Rodrygo 10 méterről emelt a hálóba.

Kiélezett, parázs meccset játszott a Manchester United Koppenhágában. Az MU a félidő közepén már 2-0-ra vezetett, de aztán Rashfordot kiállította a játékvezető és a hazaiak még a szünetig egyenlítettek. A Manchester azonban emberhátrányban is megszerezte a vezetést szünet után, a dánok újra egyenlíteni tudtak, sőt, a 87. percben a győztes találatot is bevitték.

Bajnokok Ligája-csoport, 4. forduló, szerdai eredmények:

A csoport

Bayern München - Galatasaray 2-1 (Kane 80., 87., ill. Bakambu 93.)
Köbenhavn - Manchester United 4-3 (Elyounoussi 45., Goncalves 45+9, - 11-esből, Lerager 83., Bardghji 87., ill. Hojlund 3., 28., Bruno Fernandes 69. - 11-esből)

A csoport állása: 1. Bayern München 12 pont,  2. Köbenhavn 4,  3. Galatasaray 4, 4. Manchester United 3

B csoport

Arsenal - Sevilla 2-0 (Trossard 29., Saka 64.)

PSV - Lens 1-0 (De Jong 12.)

A csoport állása: 1. Arsenal 9 pont, 2. PSV 5 , 3. Lens 5, 4. Sevilla 2.

C csoport

Real Madrid - Braga 3-0 (Brahim Diaz 27., Vinícius 58., Rodrygo 61.)

Napoli - Union Berlin 1-1 (Politano 39., ill. Fofana 52.)

A csoport állása: 1. Real Madrid 12 pont, 2. Napoli 7, 3. Braga 3, 4. Union Berlin 1

D csoport

Salzburg - Inter 0-1 (Lautaro Martinez 85. - 11-esből)
Real Sociedad - Benfica 3-1 (Merino 6., Oyarzabal 11., Barrenetxea 21., ill. Rafa Silva 49.)

A csoport állása: 1. Real Sociedad 10 pont, 2. Internazionale 10, 3. Salzburg 3, 4. Benfica 0

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)