BL: Vereséggel kezdett a 80 percet emberhátrányban játszó Barcelona, Gulácsiék a hajrában kaptak ki Madridban - eredmények, videók

Eric Garciát már a 11. percben kiállították, ez pedig rányomta a bélyegét a Barcelona játékára a Monaco otthonában. Az RB Leipzig gyorsan vezetést szerzett, de végül sikerült fordítania az Atléticónak. Az Arsenal ikszelt Bergamóban.
Nyikes Zoltán 2024. szeptember 19., csütörtök 22:58
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. szeptember 19., csütörtök 22:58

A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig 2-1-es vereséget szenvedett csütörtökön az Atlético Madrid vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája új rendszerű alapszakaszában. A német együttes korán vezetést szerzett, de a többnyire fölényben futballozó spanyolok világbajnok francia csatára, Antoine Griezmann még a szünet előtt egyenlített. Térfélcserét követően sokáig jól tartotta magát a Leipzig, azonban a rendes játékidő utolsó percében az Atlético megszerezte a három pontot érő gólt. A lipcseiek két magyar válogatott játékosa végig a pályán volt.

A játéknap meglepetését a Monaco szolgáltatta, ugyanis a hercegségbeli csapat legyőzte az FC Barcelonát. A váratlan eredményhez nagy mértékben hozzájárult, hogy a katalánok Eric Garcia korai kiállítása miatt több mint nyolcvan percet emberhátrányban voltak. A Monaco első góljára még tudtak válaszolni az első félidőben, de a másodikra már nem.

Az Európa Liga idei bajnoka, az Atalanta rögtön hazai rangadóval kezdett a BL-ben, de az Arsenal elleni összecsapás nem hozott gólt. A francia Brest viszont győzelemmel debütált a nemzetközi porondon, ugyanis Guingampban 2-1-re legyőzte a Sturm Grazot.

A BL új formátumában nem csoportkörrel indul a főtábla, hanem január végéig ligarendszerű alapszakaszt rendeznek, melyben a 36 csapat egy tabellán szerepel, és valamennyi együttes nyolc mérkőzést játszik. Az UEFA egyik célja az volt a reformmal, hogy emelje azoknak a mérkőzéseknek számát, amelyeken mindkét fél számára van tét. Az alapszakaszból csupán az első nyolc helyezett jut egyenesen a nyolcaddöntőbe, a 9-24. helyezettek oda-visszavágós párharcban küzdhetnek meg a 16 közé jutásért, míg az utolsó 12 együttes kiesik. A második kör mérkőzéseit október elsején és másodikán rendezik.

Bajnokok Ligája, alapszakasz, 1. forduló

Atalanta (olasz)-Arsenal (angol) 0-0
Atlético Madrid (spanyol)-RB Leipzig (német) 2-1 (Griezmann 28., Giménez 90., ill. Sesko 4.)

Az Atlético győztes gólja

AS Monaco (francia)-FC Barcelona (spanyol) 2-1 (Akliouche 16., Ilenikhena 71., ill. Yamal 28.) Kiállítva: E. Garcia 11.

Ez a gól okozta a Barcelona vesztét

Brest (francia)-Sturm Graz (osztrák) 2-1 (Magnetti 23., Sima 56., ill. E. Fernandes 45.+1. - öngól)

(MTI)

BL: A Leverkusen a szünetig kivégezte ellenfelét, vereséggel nyitott a Zvezda - eredmények, videók
Két vendéggyőzelemmel indult a Bajnokok Ligája csütörtöki játéknapja.
Hosszabbított a kulcsember
A lejárat előtt meghosszabbította szerződését a Diósgyőr szlovén légiósa, Rudi Pozeg Vancas, aki tavaly nyári érkezése óta 8 gólt és 14 asszisztot jegyzett tétmeccsen.