Fotó: pfla.hu

Bombameglepetés a KL-ben: A Fiorentina nem bírt otthon a Puskással, a visszatérő De Gea három gólt is kapott - videók

A Puskás Akadémia álomrajtot vett és 2-0-ra is vezetett, de a Fiorentina végül fordítani tudott. Hornyák Zsolt csapata azonban nem adta fel és a hajrában egyenlített.
Nyikes Zoltán 2024. augusztus 22., csütörtök 21:58
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. augusztus 22., csütörtök 21:58

A Puskás Akadémia százszázalékos mérleggel jelenleg vezeti az NB I-et, Hornyák Zsolt csapatára azonban a lehető legnehezebb feladat várt magyar csapatok közül a Konferencia Liga-selejtező negyedik fordulójában, hiszen a sorozat legutóbbi két szezonjának döntősével, az olasz Fiorentinával találkozott. A Violák ebben a szezonban még csak egyetlen tétmérkőzést játszottak, szombaton a Balogh Botonddal felálló Parma otthonában 1-1-es döntetlent ért el a Serie A nyitófordulójában.

A Fiorentina kezdőcsapatában helyet kapott a spanyol világsztár kapus, David De Gea, aki legutóbb 2023. június 3-án lépett pályára tétmérkőzésen.

1. félidő

Abban talán sokan bíztak, hogy a Puskás Akadémia bátran fog pályára lépni a jóval esélyesebb Fiorentina otthonában, ám arra, ami az első 12 percben történt, talán csak nagyon kevesen számítottak. A 9. percben Kayode akasztotta a 16-oson belül Nagy Zsoltot, amiért tizenegyest ítélt a játékvezető. A büntetőt a sértett a bal alsóba lőtte, De Gea érezte az irányt, de pontosan helyezett a magyar válogatott játékos, 0-1.

Három perccel később Puljic tette ki a labdát a jobbján érkező Soisalónak, aki 13 méterről kilőtte a jobb alsót, 0-2 - álomkezdés Puskás-módra.

Ezt követően is csak Puskás-lehetőségeket jegyezhettünk fel egy jó ideig, a 17. minutumban Nissila passzolt egy szabadrúgást Nagy Zsolthoz, aki egy fordulás, 17 méterről lőtt, de De Gea védett.

A 25. percben Soisalo kiugratására rossz ütemben mozdult ki De Gea, a finn játékos így el tudta tolni a labdát a spanyol kapus mellett, de kicsit hosszan, így még igazítania kellett lövés előtt, 20 méterről végül fölé lőtt. Az első ígéretesebb Fiorentina-lehetőségre a 29. percig kellett várni, amikor is Sottil bal oldali beadása után Beltrán lőtt kapásból, a megpattanó labda a jobb alsó mellett suhant el.

A 42. percben már ennél is közelebb került a gólhoz a hazai csapat, Bianco vállalkozott lövésre 25 méterről, bombája a lécről kifelé vágódott. A szépítés végül még az első félidőben össze is jött, sajnos lélektanilag nem a legjobbkor a Puskás szempontjából, a hosszabbítás harmadik percében Parisi passza után Sottil a 16-oson belül tolt egyet a labdán Golla mellett, majd kilőtte a bal alsót, 1-2.

2. félidő

Ahogyan az várható volt, mezőnyfölényben kezdte a második etapot a Fiorentina, az 52. percben máris egy ziccert sikerült kialakítania, ekkor Martinez Quarta kiugratása után Kean lövésénél hatalmasat védett Pécsi.

A Puskás is igyekezett végigvinni kontráit a labdaszerzéseknél, az 54. percben sikerült is, végül Komáromi lőtt 19 méterről a kapu fölé.

A 65. minutumban Sottil kiugratása után Ikoné került nagy helyzetbe, de végül a jobb alsó mellé lőtt az ötös sarkáról, két percre rá viszont már összejött az egyenlítés a Fiorentinának: Mandragora szöglete után Martinez Quarta fejelt 11 méterről a bal sarokba, 2-2.

Ezek most az olaszok percei voltak, nem sokkal később majdnem fordítaniuk is sikerült, ám Ikoné szerencsénkre hosszan passzolt az üresen érkező Kean elé, aki így az alapvonalról, estében csak az oldalhálóba lőtt. A Fiorentina végül a 75. percben ismét büntetett: egy labdaszerzés után Kean vezette be a labdát a 16-oson belülre, majd nagy erővel kilőtte a jobb alsót, 3-2.

Fiorentina [3] - 2 Puskas Akademia - Moise Kean 75'
byu/Zyntaro insoccer

A vezető gól megszerzését követően a Fiorentina vissza vett a tempóból, így előrébb tudott merészkedni a Puskás, jött is egy nagy egyenlítési lehetőség a 80. percben, amikor Levi jobb oldali beadása után Plsek fejelhetett szabadon, hat méterről de a bal sarokba tartó labdát bravúrral védte De Gea. Kilenc percre rá szintén fejjel veszélyeztetett a Puskás, és ez már pontosabb volt: Nissila szögletét Golla fejelte négy méterről, nagy erővel a kapu közepébe, 3-3.

A négyperces hosszabbításban végül még volt Keannek egy nagy ziccere, amit Pécsi bravúrral védett - az asszisztens ugyan lest jelzett, de a visszajátszásokból kiderült, hogy nem volt az, így kellett a kapustól a hatalmas védés.

Európa Liga, playoff, 1. mérkőzés

Fiorentina (olasz)–Puskás Akadémia 3-3 (Sottil 45.+3., Martinez Quarta 67., Kean 75., ill. Nagy Zs. 9. - 11-esből, Soisalo 12., Golla 89.)

Fiorentina: De Gea – Martinez Quarta, Pongracic, Ranieri – Kayode (Dodo, 46.), Bianco (Amrabat, 66.), Mandragora, Parisi – Colpani (Ikone, 56.), Beltrán (Kean, 46.), Sottil (Kouamé, 79.).

Puskás: Pécsi – Maceiras, Golla, Stronati, Brandon (Komáromi, 46.) – Nissila, Favorov (Colley, 82.), Plsek – Soisalo (Levi, 74.), Puljic (Szolnoki, 83.), Nagy Zs.

KL-playoff: Böde beállása után összejött a fordítás, de a 97. percben kicsúszott a győzelem a Paks kezéből - videók
Papp Kristóf és Böde Dániel hozta össze a Paks mindkét gólját, de egy szép szabadrúgással egyenlítettek a csehek a 97. percben.
10-szeres bajnok nézte ki
Loic Nego
A Saint-Étienne fontolgatja a Le Havre 33 éves magyar válogatott játékosának a szerződtetését.
Ajánlat Dibuszért
Kubatov Dibusz korábbi francia ajánlatáról: "Kijött neki, hogy 1500 euró pluszért nem mozgatja a családját, emellett van vele egy hosszú távú megállapodásunk, és jól is érzi magát, szerintem már nem is kellene neki mozognia."