Fotó: bild.de

Bundesliga: Gulácsinak 11-esből sem tudtak gólt lőni, megint lehúzta a rolót; Schäferék a 96. percben kaptak ki – eredmények, videók

Sima győzelemmel javított klubrekordot a Leipzig.
Nyikes Zoltán 2024. szeptember 28., szombat 17:38
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. szeptember 28., szombat 17:38

A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig hazai pályán könnyedén, 4-0-ra nyert az Augsburg ellen a német labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójának szombati játéknapján. A lipcsei együttes sorozatban a 16. bajnoki mérkőzésén őrizte meg veretlenségét, ezzel megjavította 2019-es klubrekordját.

A fölényes győzelemhez a magyar válogatott kapusa többek között azzal járult hozzá, hogy az első félidőben kivédett egy büntetőt. Gulácsi már négy, kapott gól nélküli találkozónál jár az idényben.

Az Union Berlin Schäfer Andrással a soraiban 1-0-s vereséget szenvedett a Borussia Mönchengladbach otthonában. A hazai csapat a 97. percben szerezte a győztes gólt.

Bundesliga, 5. forduló

Freiburg-St. Pauli 0-3 (Saad 12., 72., Afolayan 45.)
Mainz-Heidenheim 0-2 (Pieringer 12., Schoppner 86.) Kiállítva: Hanche-Olsen 29., ill. Dorsch 80.
Borussia Mönchengladbach-Union Berlin 1-0 (Cvancara 96.)

RB Leipzig-Augsburg 4-0 (Sesko 11., 15., Openda 46., Simons 57.)

A meccs összefoglalója, Gulácsi védése 0:29-től

Wolfsburg-VfB Stuttgart 2-2 (Wind 20., Amoura 68., ill. Millot 32., Undav 97.) Kiállítva: Krazor 63. - Stuttgart

18.30: Bayern München-Bayer Leverkusen

Hajnal: "Mindig nyerni akarunk, de nem szabad elszakadni a realitásoktól" - a sportigazgató szerint a Fradi a kihívók közé tartozik az EL-ben
Hajnal Tamás úgy látja, a Fradi szempontjából a legrosszabbkor jött az edzőváltás az Anderlechtnél.
Hosszabbítottak a magyar tehetséggel
Fenyő Noah szerződését 2029 nyaráig meghosszabbította az Eintracht.
Kozármisleny
Őszintén beszélt a számokról a tulajdonos
Feleki Attila elárulta, maximum 500 ezer és 1 millió forintot fizettek játékosért, egyszer viszont 7 millióért adtak el valakit. Azt is elmondta, hogyan tudták megtartani Kirchner Krisztiánt, az előző szezon társgólkirályát.
La Liga-klubhoz igazolt a kapus
A Várda Labdarúgó Akadémián nevelkedett 16 éves kapus, Fedir Tkacsenko 2027 nyaráig szóló profi szerződést írt alá a Real Betisnél. Más akadémisták is váltás előtt állnak, ők portugál és osztrák kluboknál feleltek meg.