Fotó: twitter.com/HerthaBSC

Bundesliga: Hétgólos meccsen végezték ki a Herthát, maradt utolsó Dárdai csapata – eredmények, videók

A Hertha ugyan még fordított az első játékrészben, de már hátrányban vonult a szünetre, a fordulás után pedig még tovább növelte a különbséget a Köln.
Nyikes Zoltán 2023. május 12., péntek 22:34
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. május 12., péntek 22:34

Dárdai Pál csapata, a sereghajtó Hertha BSC 5-2-es vereséget szenvedett a Köln otthonában a német labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén.

A fővárosi együttes ugyan egy korai bekapott gól után fordítani tudott, de a hazaiak még a szünet előtt visszavették az előnyt, a fordulást követően pedig fölényessé tették sikerüket. Vereségével a Hertha helyzete szinte reménytelen, két fordulóval a vége előtt hátránya öt pont a bennmaradást érő 15. helyen álló Schalke 04 együttesével szemben, de az osztályozót jelentő pozíciótól is három pontra van úgy, hogy riválisai egy meccsel kevesebbet játszottak. (MTI)

Bundesliga, 32. forduló

Köln–Hertha BSC 5-2 (Selke 8., Hübers 39., 69., Skhiri 43., Huseinbasic 81., ill. Tousart 18., Jovetic 33.)