Fotó: x.com/RBLeipzig

Bundesliga: Hiába mondta le a válogatottságot Gulácsi, így is bekövetkezett, amitől nagyon tartott; Orbán megint fontos gólt lőtt - eredmények, videó

Gulácsi Péter rekordot döntött, majd sérülés miatt le kellett cserélni a szombati bajnokin, amit hátrányból fordítva nyert meg a Leipzig - az egyenlítő gólt Willi Orbán szerezte.
Nyikes Zoltán 2024. október 26., szombat 17:31
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. október 26., szombat 17:31

A Liverpool elleni hétközi Bajnokok Ligája-vereséget követően hazai pályán próbált meg javítani a bajnokságban az RB Leipzig, amely kezdőcsapatában ezúttal is helyet kapott Gulácsi Péter és Willi Orbán. Az első játékrész azonban nem alakult jól a lipcseiek számára, a Freiburg ugyanis a 15. percben vezetést szerzett és meg is tartotta előnyét a szünetig.

A második játékrész rögtön egy nem várt eseménnyel indult, a félidőben ugyanis sérülés miatt le kellett cserélni Gulácsi Pétert, aki az rblive.de cikke szerint ugyan kifutott még az öltözőből, ám egy kis mozgás után érezte, hogy nem fog menni a játék és helyére a nyáron érkező Maarten Vandevoordt állt be, akinek ez volt a debütáló találkozója.

A mérkőzés közben előbb olyan információk érkeztek az rblive.de portálról, hogy Gulácsi a bokáját fájlalta, ám Rouven Schröder sportigazgató a lefújás után elmondta, hogy a kapus "a térdében érzett valamit" -  Gulácsi 2022 októberében térdszalagszakadást szenvedett, amely után tavaly szeptemberben tért vissza.

Hiába volt tehát elővigyázatos Gulácsi, sajnos nem tudta folytatni a mérkőzést - mint ismert, a 34 éves játékos hetekkel ezelőtt lemondta a válogatottságot erre az évre, amit azzal indokolt, hogy tanulva a korábbi súlyos sérüléséből és az ahhoz vezető okokból, szeretne időt adni magának a fizikális és mentális regenerációra. Kiemelte továbbá, szeretne még évekig a legmagasabb szinten játszani, ezért az eszére hallgatott a szíve helyett, a rengeteg mérkőzés, a folyamatos utazás és a meccsek közötti kevés edzés lehetőség miatt ugyanis kevés ideje van a regenerációra.

A magyar kapus azonban így is fontos mérföldkőhöz érkezett az első félidőben: Gulácsi a 2018/19-es szezonban 500 percen keresztül nem kapott gólt, a Freiburg elleni találkozó 6. percében pedig megdöntötte ezt a rekordot és elérte az 501 percet, amit végül 510 percig tudott növelni.

A fordulás után aztán beindult a Leipzig, ebben pedig fontos szerepet játszott Orbán, aki két perc elteltével egyenlített egy közeli lövéssel - így zsinórban a második bajnokiján volt eredményes -, majd további két gólt berámolt a hazai csapat és 3-1-re nyert.

Bundesliga, 8. forduló:

FC Augsburg-Borussia Dortmund 2-1 (Claude-Maurice 25., 50., ill. Malen 4.)
RB Leipzig-SC Freiburg 3-1 (Orbán 47., Geertruida 58., Openda 79., ill. Doan 15.)

Orbán gólja

St. Pauli- VfL Wolfsburg 0-0
VfB Stuttgart-Holstein Kiel 2-1 (Undav 19., E. B. Touré 61., ill. Gigovic 84.) Kiállítva: Chabot 66., ill. Arp 88.
Werder Bremen-Bayer Leverkusen 2-2 (Ducksch 74., Schmid 90., ill. Boniface 30., Agu 77. - öngól)

Interjú: „Ronaldo nincs nálunk, de így is erősek vagyunk” – az ETO román jolly jokere a Fradiról és a süllyedő Vidiről
Az előző, ETO-feljutással végződött idény legjobb győri játékosa az élvonalban is megkezdte a gólgyártást, győztes találattal jelezte edzőjének a ZTE ellen, hogy formája újra a régi sérülését követően. A magyar válogatottságról jelenleg nem akar beszélni, szerinte a Ferencváros elleni hétvégi bajnokin is lehet keresnivalója az egyre jobb formába lendülő győri újoncnak, annak ellenére jól kijön Révész Attilával, hogy a szakember Kisvárdán az NB III-ba zavarta, és szerinte a Vidi akkor kezdődött süllyedése is kellett ahhoz, hogy neki se jöjjön össze a fehérvári időszaka. Interjú a román Claudiu Bumbával.
Máté Csaba jövője kérdéses
Elképzelhető, hogy még a DVSC keddi, Mezőkövesd elleni Magyar Kupa-mérkőzése előtt leülnek a vezetőséggel, hogy beszéljenek a tréner jövőjéről.