Fotó: x.com/rbleipzig

Bundesliga: Orbán becsúszása azonnali piros lapot ért, Sallaiék az előző ezüstérmes ellen fordítottak – eredmények, videók

A Bundesliga első fordulójának szombati játéknapján Gulácsi Péter, Willi Orbán (RB Leipzig) és Schäfer András (Union Berlin) kezdőként, míg Sallai Roland (Freiburg) csereként beállva játszott, Szalai Attila (Hoffenheim) pedig ezúttal sem kapott lehetőséget.
Nyikes Zoltán 2024. augusztus 24., szombat 17:34
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. augusztus 24., szombat 17:34

A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig, valamint Sallai Roland csapata, a Freiburg győzelemmel, míg a Schäfer Andrást foglalkoztató Union Berlin döntetlennel kezdte a német labdarúgó-bajnokság 2024/25-ös szezonját. A lipcseiek hazai környezetben a Bochum ellen egygólos meccsen nyertek. A találkozó hőse a 19 éves norvég Antonio Nusa volt, aki pályára lépése után négy perccel döntötte el a mérkőzést.

A fiatal támadónak ez volt a második meccse a Leipzig színeiben, a Német Kupában ugyancsak csereként, mindössze egy percnyi játék után talált be. A csapatkapitány Orbán számára nem indult jól a szezon, a 84. percben kiállította őt a játékvezető, mivel utolsó emberként szabálytalankodott. Gulácsi pályafutása során továbbra is százszázalékos a Bochum ellen, ez volt a hetedik győzelme, és ezeken a találkozókon mindössze két gólt kapott.

Sallaiék az elmúlt szezonban második VfB Stuttgartot fogadták, és bár már a második percben hátrányba kerültek, végül magabiztos, 3-1-es győzelmet arattak. A magyar válogatott támadó - akivel kapcsolatban jó ideje olyan hírek jelennek meg, hogy eligazol - csereként a 72. percben lépett pályára.

Schäfer kezdett az Union Berlinben, amely a magyar középpályás helyére a 73. percben érkező Bénes László találatával szerzett pontot a Mainz vendégeként. Már a nyitófordulóban megszületett az első mesterhármas, a Hoffenheim a horvát Andrej Kramaric triplájával győzte le 3-2-re az újonc Holstein Kiel együttesét.

Bundesliga, 1. forduló:

Augsburg-Werder Bremen 2-2 (Rexhbecaj 16., Essende 35., ill. Agu 12., Njinmah 58.)
Freiburg-VfB Stuttgart 3-1 (Kübler 27., 61., Doan 54., ill. Demirovic 2.)
Hoffenheim-Holstein Kiel 2-1 (Kramaric 6. - 11-esből, 37., 87., ill. Bernhardsson 63., Machino 89.)
Kiállítva: Kelati 82. - Kiel
Mainz-Union Berlin 1-1 (Amiri 53., ill. Benes 74.)
RB Leipzig-VfL Bochum 1-0 (Nusa 59.)
Kiállítva: Orbán 85. - Leipzig

Orbán kiállítása

Borussia Dortmund-Eintracht Frankfurt 2-0 (Bynoe-Gittens 72., 93.)

vasárnap játsszák:
VfL Wolfsburg-Bayern München 15.30
St. Pauli-Heidenheim 17.30
pénteken játszották:
Borussia Mönchengladbach-Bayer Leverkusen 2-3 (0-2)

(MTI)

Magyar válogatott: Külföldön kiszivárgott egy név, akit Marco Rossi már biztosan meghív a Nemzetek Ligája-meccsekre - sajtóhír
Görögországban azt írják, hogy Ádám Martin már megkapta a meghívóját a magyar válogatott következő két NL-meccsére - Marco Rossi kedden hirdet keretet.