Fotó: x.com/fcunion

Bundesliga: Schäferék a 92. percben menekültek meg, Sallaiék lecsúsztak Európáról, Reus nagyszerű góllal köszönt el Dortmundban - eredmények, videók, tabella

Szombati eredmények a német élvonal utolsó fordulójából.
Póczik Dávid 2024. május 18., szombat 17:28
Szerző: Póczik Dávid 2024. május 18., szombat 17:28

Szombaton egyszerre rendezték a német első osztály utolsó, 34. fordulóját. Az már korábban eldőlt, hogy a bajnokságot a Bayer Leverkusen nyeri, amely az utolsó fordulóban is begyűjtötte a három pontot. Xabi Alonso csapata az Augsburg ellen nyert, ezzel pedig 28 győzelemmel és hat döntetlennel veretlenül diadalmaskodott a 2023/2024-es idényben.

Magyar érdekeltsége is volt az utolsó játéknapnak: az RB Leipzig Willi Orbánnal a kezdőben ikszelt le kétgólos előnyről a Frankfurt otthonában, így a lipcseiek a negyedik - BL-indulást érő helyen - értek célba. Az Union Berlin egy 92. perces góllal múlta felül a Freiburgot, így Schäfer András csapata bennmaradt a Bundesligában. Schäfer kezdőként 62 percet kapott a bajnokin, melyen a berliniek két 11-est is kihagytak, igaz, a második után egyből be tudtak találni. Sallai Roland szintén kezdett a találkozón, neki 77 perc jutott, a Freiburg a vereség miatt a 10. helyen fejezte be a szezont, így nem lesz érdekelt semelyik európai kupasorozatban sem.

A Bayern München 2-0-ról kapott ki 4-2-re a Hoffenheim gárdájától, és miután a Stuttgart otthon kiütéssel nyert, a bajorok csupán a harmadik helyen fejezték be az idényt.

Bundesliga, 34. forduló

Borussia Dortmund–Darmstadt 4-0 (Maatsen 30., Reus 38., Brandt 72., Malen 88.)

Eintracht Frankfurt–RB Leipzig 2-2 (Ekitikie 60., Marmoush 78. - 11-esből, ill. Simons 42. - 11-esből, Sesko 46.)
Heidenheim–1. FC Köln 4-1 (Dinkci 16., 22., Sessa 36., Beste 78., ill. Tigges 64.)
Hoffenheim–Bayern München 4-2 (Beier 8., Kramaric 68., 85., 87., ill. Tel 4. Davies 6.)

Bayer Leverkusen–Augsburg 2-1 (Boniface 12., Andrich 27., ill. Komur 62.)

Union Berlin–Freiburg 2-1 (Hollerbach 68., Haberer 92. - 11-esből ill. Doan 85.)
VfB Stuttgart–Borussia Mönchengladbach 4-0 Guirassy 23., 31., Jeong Woo-Yeong 76., Silas 83.)
Werder Bremen–VfL Bochum 4-1 (Friedl 6., Jung 78., Stage 80., Schmid 88., ill. Antwi-Adjei 85.)
Wolfsburg–Mainz 1-3 (Parades 18., ill. Gruda 24., van den Berg 71., Burkardt 85.)