Fotó: supersport.com

Copa América: Vinicius Junior megint elemében volt, Kolumbia elfelejtett veszíteni - eredmények, videók

Brazília már négypontos és hatalmasat lépett a továbbjutás felé, Kolumbia már negyeddöntős.
Nyikes Zoltán 2024. június 29., szombat 10:41
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. június 29., szombat 10:41

A brazil válogatott 4-1-re legyőzte Paraguayt pénteken az Egyesült Államokban zajló labdarúgó Copa América D-csoportjának második fordulójában. A kilencszeres bajnok brazilok a szünetben már 3-0-ra vezettek Las Vegasban, és végül helyrehozták a nyitóforduló fiaskóját, amikor csak 0-0-t játszottak Costa Ricával.

Dorival Junior szövetségi kapitány együttesében - egy kihagyott 11-es után - a Real Madrid-sztár Vinicius Junior kétszer volt eredményes, ezen kívül Savinho és Paqueta is betalált. Utóbbi az elrontott büntető után a másodikat már belőtte. A paraguayiak második vereségükkel már biztosan nem juthatnak tovább.

A csoport másik meccsén a 2001-ben győztes kolumbiaiak 3-0-ra legyőzték Costa Ricát, így bejutottak a negyeddöntőbe, és már 25 mérkőzés óta veretlenek. Ez volt sorozatban a tizedik sikerük, legutóbb 2022 februárjában, az argentinoktól kaptak ki. (MTI)

Copa América, D-csoport, 2. forduló

Kolumbia-Costa Rica 3-0 (L. Díaz 31. - 11-esből, D. Sanchez 59., J. Cordoba 62.)

Paraguay-Brazília 1-4 (Vinicius Junior 35., 45+5., Savio 43., Paqueta 65. - 11-esből)

Korábbi támadója is követheti Waltnert az NB II-be feljutott csapathoz
A Csakfoci úgy értesült, hogy az NB II-be feljutott Szentlőrinc kötelékében folytathatja pályafutását Nagy Richárd.