Csodagóllal és Juventus-parádéval indult a megújult Bajnokok Ligája - videók

A Juventus és az Aston Villa győzelmével indult az alapszakasz a Bajnokok Ligája 2024/2025-ös, új kiírású idényében.
Csakfoci.hu 2024. szeptember 17., kedd 20:55
Szerző: Csakfoci.hu 2024. szeptember 17., kedd 20:55

A megújult BL első gólját a Juve török támadója, Kenan Yildiz szerezte a 21. percben, amikor balról indulva a 16-oson belül befelé tolta a labdát, majd jobbal a kapu bal oldalába tekert.

Yildiz ezzel nem csupán a szezon első találatát érte el az európai csúcssorozatban, de a torinói klub történetének legfiatalabb gólszerzője is lett a BL-ben, Alessandro Del Piero rekordját adta át a múltnak. A Juve legendás játékosa 1995-ben, 20 évesen és 308 naposan a Borussia Dortmund ellen - szinte pontosan úgy, mint most Yildiz - lőtt gólt, míg a török futballista 19 évesen és 136 naposan volt most eredményes.

A Juventus az első negyedóra után átvette az irányítást és Yildiz után Weston McKennie, majd a második félidő elején Nico González is betalált. A PSV az utolsó másodpercekben szépített, de nem volt esélye a pontszerzésre.

Az Aston Villa az első félidőben szintén kétgólos előnybe került, majd a meccs hajrájában harmadik találatát is megszerezte és 3-0-ra győzött Svájcban.

A BL új formátumában nem csoportkörrel indul a főtábla, hanem január végéig ligarendszerű alapszakaszt rendeznek, melyben a 36 csapat egy tabellán szerepel, és valamennyi együttes nyolc mérkőzést játszik.

Az UEFA egyik célja az volt a reformmal, hogy emelje azoknak a mérkőzéseknek számát, amelyeken mindkét fél számára van tét. Az alapszakaszból csupán az első nyolc helyezett jut egyenesen a nyolcaddöntőbe, a 9-24. helyezettek oda-visszavágós párharcban küzdhetnek meg a 16 közé jutásért, míg az utolsó 12 együttes kiesik. (MTI)

Bajnokok Ligája, alapszakasz, 1. forduló ,kedd

Juventus - PSV Eindhoven 3-1 (Yildiz 21., McKennie 27., González 52., ill. Saibari 93.)

Young Boys - Aston Villa 0-3 (Tielemans 27., Ramsey 38., Onana 86.)

BL: Légies Szoboszlai-gól zárta le a Liverpool rangadóját, a Bayern kilencet, Kane négyet vágott - videók
Szoboszlai Dominik gólt szerzett, csapata, a Liverpool pedig hátrányból felállva verte idegenben 3-1-re az AC Milant a megújult Bajnokok Ligája alapszakaszának első fordulójában, kedden. A címvédő Real Madrid nem kis nehézségek árán verte otthon 3-1-re a Stuttgartot, a Bayern viszont végül brutálisan, 9-2-re legázolta a Dinamo Zagrebet.
10-szeres bajnok nézte ki
Loic Nego
A Saint-Étienne fontolgatja a Le Havre 33 éves magyar válogatott játékosának a szerződtetését.
Ajánlat Dibuszért
Kubatov Dibusz francia ajánlatáról: "Kijött neki, hogy 1500 euró pluszért nem mozgatja a családját, emellett van vele hosszú távú megállapodásunk, és jól érzi magát, szerintem már nem is kellene mozognia."