A 2026-os világbajnokság már most is formabontó eseménynek ígérkezik, hiszen először három országban – az Egyesült Államokban, Mexikóban és Kanadában – rendezik meg, és a résztvevő csapatok száma is változik, 32 helyett 48 nemzet küzd majd a címért, de nem csak a tornán, hanem annak döntőjében is komoly változtatásokra számíthatunk.
Gianni Infantino, a FIFA elnöke bejelentette, hogy a 2026-os világbajnokság döntőjének félidőjében egy Super Bowlhoz hasonló showműsor lesz, melyet a Coldplay szervez – a műsor ugyanakkor nem befolyásolja majd a félidő hosszát, az változatlan marad.
Infantino a Dallasban megrendezett „FIFA World Cup 26: FIFA Commercial & Media Partners Convention” eseményen beszélt az izgalmas tervekről. A FIFA elnöke hangsúlyozta, hogy a New York-i döntő különleges lesz, és a Global Citizen együttműködésével egy olyan előadást terveznek, amely valóban méltó a világ legnagyobb sporteseményéhez.
- Ez egy történelmi pillanat lesz a világbajnokság számára, és egy előadás, amely méltó a világ legnagyobb sporteseményéhez – tette hozzá Infantino.
The 2026 FIFA Men's World Cup final in the United States will break with tradition and have a Super Bowl-style halftime show, FIFA president Gianni Infantino has said. pic.twitter.com/NxK5bJt0xJ
— ESPN FC (@ESPNFC) March 5, 2025



