Fotó: MTI

EL: A Fradi emberelőnyben visszajött a meccsbe, de ez kevés volt a pontszerzéshez Brüsszelben

Az Európa Liga alapszakaszának első fordulójában a Ferencváros 2-1-re kikapott Brüsszelben az Anderlecht vendégeként.
Csakfoci.hu 2024. szeptember 25., szerda 22:53
Fotó: MTI
Szerző: Csakfoci.hu 2024. szeptember 25., szerda 22:53

Az első helyzet a Fradié volt: Botka beadását Traoré elé csúsztatták a védők, aki egy csel után 8 méterről lőtt, de szögletre vágódott a labda. Nem sokkal később Dolberg 16 méteres gyenge próbálkozását magabiztosan fogta Dibusz. A 8. percben Edozie kemény löketét ütötte ki Dibusz, ez bravúr volt.

A 20. percben Kady egy csellel két védőt is becsapott a tizenhatoson belül, de aztán rosszul passzolt. A játékrész közepén Dolberg közelei fejese szállt fölé, majd Edozie 17 méteres lövését ütötte ki Dibusz, az ismétlést pedig Sardella fölé vágta.

A 35. percben egy kapu előtti kavarodást követően Varga fordult rá, de Cissét találta el. A 40. percben Zachariassen és Kady lövését is blokkolták. Két perccel a szünet előtt Rommens 10 méteres löketét kiütötte a kapus. Az első félidőben több lehetősége volt a belga csapatnak, de a Fradi is veszélyesen futballozott.

A második játékrészt lendületesen kezdték a hazaiak. A 60. percben sajnos megszerezték a vezetést: Verschaeren 17 méterről kapásból lőtt a jobb alsó sarokba, Dibusz még beleért, de nem tudott hárítani. Öt perccel később Dolberg veszélyes fejesét ütötte ki a magyar kapus, Edozi szedte össze a labdát, akit Botka buktatott - 11-es. A büntetőt Dolberg a jobb sarokba vágta.

A 81. percben Angulo megkapta a második sárgáját, így emberelőnybe került a Fradi.  A zöld-fehérek gyorsan éltek a lehetőséggel Traoré lövése Simicről vágódott a kapuba. A hátralévő időben a belgák rutinosan tördelték a játékot, így az Anderlecht 2-1-re nyert.

A Ferencváros október 3-án a 2. fordulóban a Tottenham együttesét fogadja.

Európa Liga, főtábla, 1. forduló:

Anderlecht - Ferencváros 2-1 (Verschaeren 60., Dolberg 66. - 11-esből, ill. Traoré 86.)

Anderlecht: Coosemans – Sardella, Jörgensen, Simic, Ndiaye (Foket 80.) – Verschaeren, Dendoncker, Stroeykens (Leoni 69.), Edozie (Ashimeru 70.) – Amuzu (Angulo 40.), Dolberg (Vazquez 69.)

Ferencváros: Dibusz – Botka (Gartenmann 76.), Cissé, Szalai, Ramírez (Civic 76.) – Abu Fani (Maiga 72.), Rommens – Traoré, Zachariassen (Ben Romdhane 72.), Kady (Saldanha 71.) – Varga

La Liga-klubhoz igazolt a kapus
A Várda Labdarúgó Akadémián nevelkedett 16 éves kapus, Fedir Tkacsenko 2027 nyaráig szóló profi szerződést írt alá a Real Betisnél. Más akadémisták is váltás előtt állnak, ők portugál és osztrák kluboknál feleltek meg.
ETO
Portugáliába igazolt a fiatal
Az ETO 18 éves játékosa, Gönye Áron a portugál harmadosztályú, de fiataljaival a korosztályos élvonalban szereplő SC Lusitânia együtteséhez szerződött.
Leváltották az edzőt
Geri Gergely
Már nem Geri Gergely a szlovák élvonalban 10. helyen álló Kassa vezetőedzője - jelentette be a klub.