Fotó: uefa.com

EL: A Rangers az első perctől vezetve nyert a Fradi későbbi ellenfelénél, Mourinhóék győzelméhez egy szerencsétlen öngól is kellett - eredmények, videók

Egy hazai és egy vendég győzelem az Európa Liga két korai mérkőzésén.
Nyikes Zoltán 2024. szeptember 26., csütörtök 20:48
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. szeptember 26., csütörtök 20:48

A Malmö FF hazai pályán kétgólos vereséget szenvedett a skót Rangers FC csapatától csütörtökön a labdarúgó Európa Liga alapszakaszának első fordulójában. A svéd együttes, amely november végén az ötödik körben a Ferencváros vendége lesz, már az első percben hátrányba került, szigetországi riválisa aztán a 76. percben döntötte el végleg a három pont sorsát.

A másik kora esti mérkőzésen a török Fenerbahce 2-1-re verte belga vendégét, a Royal Union Saint-Gilloise gárdáját.

Európa Liga, főtábla, 1. forduló

Fenerbahce (török) - Union Saint-Gilloise (belga) 2-1 (Söyüncü 26., Burgess 82. - öngól, ill. Sykes 93.)
Kiállítva: Osayi-Samuel 90., ill. Mac Allister 74.

Malmö (svéd)-Glasgow Rangers (skót) 0-2 (Bajrami 1., McCausland 76.)

A PL-ben brutálisan bekezdő gólgyárost vinné a Barcelona, az Arsenal csaphatja le a Real Madrid kezéről a német sztárt – külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb csütörtöki hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.
La Liga-klubhoz igazolt a kapus
A Várda Labdarúgó Akadémián nevelkedett 16 éves kapus, Fedir Tkacsenko 2027 nyaráig szóló profi szerződést írt alá a Real Betisnél. Más akadémisták is váltás előtt állnak, ők portugál és osztrák kluboknál feleltek meg.
ETO
Portugáliába igazolt a fiatal
Az ETO 18 éves játékosa, Gönye Áron a portugál harmadosztályú, de fiataljaival a korosztályos élvonalban szereplő SC Lusitânia együtteséhez szerződött.
Leváltották az edzőt
Geri Gergely
Már nem Geri Gergely a szlovák élvonalban 10. helyen álló Kassa vezetőedzője - jelentette be a klub.