Fotó: x.com/FCSG_1879

EL/EKL: Csoboth gólt lőtt és gólpasszt adott, csapatát azonban így is kivégezték, Langék a hajrában hengereltek – eredmények, videók

A Csoboth Kevint is foglalkoztató St. Gallen 6-2-re kikapott Belgiumban, a magyar válogatott játékost a szünetben cserélték be és csapata mindkét góljában szerepet vállalt. Lang Ádám nem játszott, az Omonia 4-0-ra nyert a KL-ben. Az Európa Ligában a Ferencvárost az első körben legyőző Anderlecht a Real Sociedad otthonából is elhozta a három pontot.
Nyikes Zoltán 2024. október 3., csütörtök 21:02
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. október 3., csütörtök 21:02

A Hoffenheim kétgólos győzelmet aratott a Ferencváros későbbi ellenfele, a Dinamo Kijev felett a labdarúgó Európa Liga alapszakaszának második fordulójában. A német csapat, amely nem nevezte a találkozóra Szalai Attilát, veretlen a második számú kontinentális kupasorozatban, míg a magyar bajnokot egy hónap múlva Hamburgban fogadó ukránok két vereséggel rajtoltak.

A Ferencváros további ellenfelei közül a svéd Malmö idegenben 2-1-re legyőzte az azeri Qarabagot, a következő rivális, a francia Nice viszont 4-1-re kikapott a Lazio vendégeként. Az egy hete a Ferencvárost 2-1-re legyőző RSC Anderlecht ezúttal is begyűjtötte a három pontot, ugyanis 2-1-re nyert a Real Sociedad otthonában.

Sallai Roland csapata, a Galatasaray meglepetésre nem bírt lett ellenfelével. A törökök hiába vezettek két góllal, a hazaiak pontot mentettek. A magyar válogatott támadót a késői átigazolása miatt nem tudta nevezni a pontvesztés ellenére veretlen isztambuli klub az El-re.

Eddig három csapat, a Lazio, a Tottenham és az Anderlecht százszázalékos két meccs után - írja az MTI.

Európa Liga, alapszakasz, 2. forduló

SS Lazio (olasz)-Nice (francia) 4-1 (Pedro 20., Castellanos 35., 53., Zaccagni 65. - 11-esből, ill. Boga 41.)
Slavia Praha (cseh)-Ajax Amsterdam (holland) 1-1 (Chory 67., ill. Van den Boomen 18. - 11-esből) Kiállítva: Baas 75. - Ajax
Real Sociedad (spanyol)-RSC Anderlecht (belga) 1-2 (Marin 5., ill. Vazquez 28., Leoni 39.)
Olympiakosz (görög)-Braga (portugál) 3-0 (El Kaabi 45., 59., Hezze 53.)
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)-Midtjylland (dán) 0-2 (Franculino 39., Chilufya 89.)
Qarabag (azeri)-Malmö (svéd) 1-2 (Juninho 15., ill. Botheim 19., 47.)
Hoffenheim (német)-Dinamo Kijev (ukrán) 2-0 (Hlozek 22., 60.)

RFS (lett)-Galatasaray (török) 2-2 (Ikaunieks 40., Odisharia 55., ill. Mertens 12., Akgün 38.)

EL/EKL: Két góllal is vezetett az MU, a végén mégis örülhetett az egy pontnak; a Chelsea megverte a Vancsa nélküli Gentet - eredmények, videók
A Manchester United gyorsan kétgólos előnyre tett szert, majd fordítani tudott a Porto, de a végén emberhátrányban egyenlített Maguire az EL-ben. A Konferencia Ligában a Chelsea 4-2-re verte a Gentet, amelynél nem jutott szóhoz Vancsa Zalán.

A St. Gallen 6-2-es vereséget szenvedett a belga Cercle Brugge vendégeként a labdarúgó Konferencia Liga alapszakaszának csütörtöki nyitófordulójában, de a svájciaknál Csoboth Kevin gólt szerzett és gólpasszt adott. A magyar válogatott támadó a szünetben 3-0-s hátrányban állt be csereként, majd az 58. percben egy okos, a bal alsó sarokba helyezett lövéssel 4-1-re szépített. A hazaiak később 6-1-re növelték előnyüket, a korábbi újpesti futballista a hajrában gólpasszal járult hozzá csapata második találatához.

Lang Ádám ciprusi együttese, az Omonia viszont 4-0-ra verte izlandi vendégét, a Vikingurt, a magyar válogatott védő nem lépett pályára. A szerb Topolya SC-ben viszont a 78. percben csereként játéklehetőséghez jutott Sós Bence, de nem tudott segíteni az Asztanában 1-0-s vereséget szenvedett gárdán.

A harmadik számú európai kupasorozatban a hatfordulós alapszakasz első nyolc helyezettje közvetlenül a nyolcaddöntőbe jut, a 9-24. helyezettek pedig oda-visszavágós párharcban küzdenek majd meg a 16 közé jutásért. Az utolsó 12 együttes kiesik.

Konferencia Liga, alapszakasz, 1. forduló

Molde (norvég)-Larne (északír) 3-0 (Eikrem 51., Brynhildsen 78., Ihler 95.) Kiállítva: McKendry 91. - Larne
Legia Warszawa (lengyel)-Real Betis (spanyol) 1-0 (Kapuadi 23.)
Heidenheim (német)-Olimpija Ljubljana (szlovén) 2-1 (Beck 6., Wanner 83., ill. Blanco 77.)
Omonia (ciprusi)-Vikingur (izlandi) 4-0 (Coulibaly 51., Kakoullis 81., 90., Alioum 86.)
Asztana (kazah)-Topolya SC (szerb) 1-0 (Kazukolovas 15.)
Cercle Brugge (belga)-St. Gallen (svájci) 6-2 (Minda 3., Denkey 26., 43., 54. - 11-esből, Magnee 63., 68., ill. Csoboth 58., Mambimbi 81.)

Csoboth gólja

Csoboth gólpassza

Dinamo Minszk (fehérorosz)-Hearts (skót) 1-2 (Alfred 21., ill. Politevich 36. - öngól, Dhanda 94.)
Noah (örmény)-Mlada Boleslav (cseh) 2-0 (M. Aias 58., Pinson 76.)

Európa Liga: Idénybeli legjobb játéka is kevés volt a Fradinak a bravúrhoz, elvitte a Tottenham a három pontot - videók
Sok helyzetet alakított ki a Fradi, amely az első félidőben csak lesgólig jutott, végül későn, kétgólos hátrányban jött össze a szépítés a Premier League-csapat ellen.
Magyar Válogatott
Szalai Ádám lett az új pályaedző
Hivatalossá vált, amit a Csakfoci korábban elsőként előre jelzett: Szalai Ádám lett a magyar válogatott új pályaedzője.
Magyar válogatott
Szalai Ádám lehet az új másodedző
A Csakfoci értesülései szerint Szalai Ádám válthatja a távozó Laczkó Zsoltot a nemzeti csapatnál.