Fotó: x.com/acffiorentina

EL/EKL: Csoboth lecserélése után büntetett a Fiorentina, 95. perces dráma Vancsáék meccsén – eredmények, videók

Hatgólos mérkőzésen kapott ki a Csoboth Kevint foglalkoztató St. Gallen, a Chelsea pedig simán nyert idegenben a Panathinaikosz ellen. Ez történt az Európa Liga- és a Konferencia Liga-meccseken
Nyikes Zoltán 2024. október 24., csütörtök 21:09
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. október 24., csütörtök 21:09

Az Ajax 3-0-ra nyert az azeri Qarabag vendégeként csütörtökön a labdarúgó Európa Liga alapszakaszának harmadik fordulójában. A hazai csapat már a 15. percben emberhátrányba került, majd a 79-ben még egy fővel megfogyatkozott. Az amszterdami együttes már a második kiállítás előtt kialakította a végeredményt.

A Ferencváros következő ellenfele, a Dinamo Kijev 1-0-s vereséget szenvedett Rómában. Az FTC Hamburgban játszik majd az ukrán csapattal.

A magyar utánpótlás-válogatott játékos, Fenyő Noah ezúttal nem kapott helyet az Eintracht meccskeretében.

Európa Liga, alapszakasz, 3. forduló

AS Roma (olasz)-Dinamo Kijev (ukrán) 1-0 (Dovbyk 23. - 11-esből)

Eintracht Frankfurt (német)-RFS (lett) 1-0 (Larsson, 79.)
PAOK (görög)-Viktoria Plzen (cseh) 2-2 (Tissoudali 84., Baba 93., ill. Havel 31., Vydra 39.)
Kiállítva: Dweh 70., Koubek 94. - mindkettő Plzen
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)-Real Sociedad (spanyol) 1-2 (Turgeman 82., ill. Pacheco 19., S. Gomez 64.)
Kiállítva: Davida 88. - MTA
Qarabag (azeri)-Ajax Amsterdam (holland) 0-3 (K. Taylor 36., Weghorst 73. - 11-esből, Akpom 77.)
Kiállítva: Romao 15., Cafarquliyev 79. - mindkettő Qarabag
Midtjylland (dán)-Union Saint-Gilloise (belga) 1-0 (Diao 18.)

Bolla Bendegúz csapata, az osztrák Rapid Wien házigazdaként 1-0-ra legyőzte az örményt FC Noah-t, Csoboth Kevin együttese, a svájci St. Gallen viszont otthon 4-2-re kikapott a Fiorentinától a labdarúgó Konferencia Liga alapszakaszának második fordulójában, csütörtökön. Az európai szövetség honlapja szerint Csoboth kezdő volt, majd a 63. percben lecserélték.

A bécsieknél Bolla Bendegúz végigjátszotta a találkozót. Vancsa Zalán a cseresorból nézte végig, ahogy csapata, a belga KAA Gent otthon 2-1-re legyőzte a norvég Moldét. Lang Ádám is kerettag volt, de pályára nem lépett a ciprusi Omonia Nicosiában, amely 2-0-ra kikapott a skót Hearts vendégeként.

Konferencia Liga, alapszakasz, 2. forduló

Vikingur Reykjavík (izlandi)-Cercle Brugge (belga) 3-1 (Sigurpalsson 17., Djuric 76., Vatnhamar 83., ill. Olaigbe 16.)
Gent (belga)-Molde (norvég) 2-1 (Fadiga 24., Brown 95., ill. Daehli 78.)
Djurgarden (svéd)-Vitória (portugál) 1-2 (Stensson 62., ill. Manu 58., Santos 79.)
APOEL (ciprusi)-Borac Banja Luka (bosnyák) 0-1 (Savic 63.)
Rapid Wien (osztrák)-Noah (örmény) 1-0 (Beljo 31.)
Hearts (skót)-Omonia (ciprusi) 2-0 (Forrest 16., Spittal 23.)
St. Gallen (svájci)-Fiorentina (olasz) 2-4 (Mambimbi 23., Gortler 62., ill. Martinez Quarta 50., Ikone 54., 69., Gosens 94.)
Panathinaikosz (görög)-Chelsea (angol) 1-4 (Pellistri 69., ill. Joao Felix 22., 55., Mudryk 49., Nkunku 59. - 11-esből)

Jagiellonia Bialystok (lengyel)-Petrocub Hincesti (moldovai) 2-0 (Pululu 69., 72.)
Celje (szlovén)-Basaksehir (török) 5-1 (Svetlin 5., Brnic 30., Seslar 34., Kucys 51., 77., ill. Pelkas 75.)
Kiállítva: Atan 79. - Basaksehir, pályán kívül
Larne (északír)-Shamrock Rovers (ír) 1-4 (Gallagher 48., ill. Burns 3., Kenny 24., Burke 30., 54.)

DAC
Már nem Skrtel a sportigazgató
Szeptember közepén érkezett, valamivel több mint egy hónap után távozott a DAC sportigazgatói pozíciójából a korábbi klasszis védő, Martin Skrtel.