Fotó: uefa.com

EL/EKL: Két góllal is vezetett az MU, a végén mégis örülhetett az egy pontnak; a Chelsea megverte a Vancsa nélküli Gentet - eredmények, videók

A Manchester United gyorsan kétgólos előnyre tett szert, majd fordítani tudott a Porto, de a végén emberhátrányban egyenlített Maguire az EL-ben. A Konferencia Ligában a Chelsea 4-2-re verte a Gentet, amelynél nem jutott szóhoz Vancsa Zalán.
Nyikes Zoltán 2024. október 3., csütörtök 23:08
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. október 3., csütörtök 23:08

A Manchester United hosszabbításban egyenlítve 3-3-as döntetlent játszott csütörtökön az FC Porto vendégeként a labdarúgó Európa Liga alapszakaszának második fordulójában. Az angol csapat hiába vezetett 2-0-ra húsz perc után, a hazaiak már a szünet előtt egyenlítettek, a térfélcserét követően pedig fordítottak is. A Manchester ráadásul Bruno Fernandes kiállítása miatt emberhátrányba került a hajrára, azonban így is sikerült pontot mentenie az angol válogatott Harry Maguire hosszabbításban szerzett góljával. A döntetlennel mindkét csapat nyeretlen maradt a második számú kontinentális kupasorozatban, igaz, a MU veretlen is.

A legnagyobb meglepetést az idén elődöntős, tavaly finalista AS Roma 1-0-s veresége jelentette a svéd Elfsborg otthonában, így az olaszok szintén győzelem nélkül állnak az EL-ben. A Ferencváros későbbi ellenfelei közül a görög PAOK annak ellenére egygólos vereséget szenvedett hazai pályán az FCSB-től, hogy a román rivális több mint félórát emberhátrányban futballozott.

A holland AZ Alkmaar ugyancsak kikapott az Athletic Bilbao otthonában, viszont ifj. Lisztes Krisztián és Fenyő Noah csapata, az Eintracht Frankfurt 3-1-es győzelmet aratott idegenben a török Besiktas felett. A két magyar játékos közül előbbit nem nevezte a német klub a nemzetközi porondra, utóbbi pedig a kispadról nézte végig a találkozót.

A második számú európai kupasorozatban a nyolcfordulós alapszakasz első nyolc helyezettje közvetlenül a nyolcaddöntőbe jut, a 9-24. helyezettek pedig oda-visszavágós párharcban küzdenek majd meg a 16 közé jutásért. Az utolsó 12 együttes kiesik.

Európa Liga, alapszakasz, 2. forduló

FC Porto (portugál)-Manchester United (angol) 3-3 (Pepé 27., Aghehowa 34., 50., ill. Rashford 7., Höjlund 20., Maguire 91.)
Kiállítva: B. Fernandes 81. - MU

Glasgow Rangers (skót)-Olympique Lyon (francia) 1-4 (Lawrence 14., ill. Fofana 10., 55., Lacazette 19., 45+1.)
PAOK (görög)-FCSB (román) 0-1 (Birligea 45+8.) Kiállítva: Olaru 56. - FCSB
Viktoria Plzen (cseh)-Ludogorec (bolgár) 0-0
Union Saint-Gilloise (belga)-Bodö/Glimt (norvég) 0-0
Athletic Bilbao (spanyol)-AZ Alkmaar (holland) 2-0 (I. Williams 72., Sancet 86.)
Twente (holland)-Fenerbahce (török) 1-1 (Vlap 29., ill. Tadic 71.)
Besiktas (török)-Eintracht Frankfurt (német) 1-3 (Masuaku 93., ill. Marmoush 19. - 11-esből, Dina Ebimbe 22., Knauff 82.)
Elfsborg (svéd)-AS Roma (olasz) 1-0 (Baidoo 44. - 11-esből)

Vancsa Zalán a cseresorból nézte végig csapata, a belga KAA Gent 4-2-re elveszített mérkőzését a Chelsea otthonában a labdarúgó Konferencia Liga alapszakaszának csütörtöki nyitófordulójában. A vendégek színeiben gólpasszt adott az izlandi Andri Gudjohnsen, akinek az édesapja, Eidur Gudjohnsen 2000 és 2006 között 263 mérkőzésen 78 gólt szerzett és öt trófeát nyert a Chelsea csatáraként.

A játéknap utolsó gólját az északmacedón Darko Churlinov szerezte, aki a 98. percben volt eredményes a lengyel Jagiellonia Bialystok színeiben. Találatával csapata 2-1-re győzött a dán FC Köbenhavn otthonában.

A harmadik számú európai kupasorozatban a hatfordulós alapszakasz első nyolc helyezettje közvetlenül a nyolcaddöntőbe jut, a 9-24. helyezettek pedig oda-visszavágós párharcban küzdenek majd meg a 16 közé jutásért. Az utolsó 12 együttes kiesik - írja az MTI.

Konferencia Liga, alapszakasz, 1. forduló

Chelsea (angol)-Gent (belga) 4-2 (Veiga 12., Neto 46., Nkunku 63., Dewsbury-Hall 70., ill. Watanabe 50., Gandelman 90.)

FC Köbenhavn (dán)-Jagiellonia (lengyel) 1-2 (Hatzidiakos 12., ill. Pululu 51., Churlinov 98.)
Fiorentina (olasz)-The New Saints (walesi) 2-0 (Adli 65., Kean 68.)
LASK (osztrák)-Djurgarden (svéd) 2-2 (Berisha 26., Flecker 50., ill. Priske 57., Tokmac 65.)
Shamrock Rovers (ír)-APOEL (ciprusi) 0-1 (Laifis 59.) Kiállítva: Farrugia 50. - Shamrock
Lugano (svájci)-HJK Helsinki (finn) 3-0 (Papadopoulos 34., Marques 56., Dos Santos 92.)
Petrocub (moldovai)-Paphos (ciprusi) 1-4 (Lungu 26. - 11-esből, ill. Correia 33., 53., Jaja 37., Name 82.)
Borac Banja Luka (bosnyák)-Panathinaikosz (görög) 1-1 (Despotovic 50., ill. Bakasetas 11.)

EL/EKL: Csoboth gólt lőtt és gólpasszt adott, csapatát azonban így is kivégezték, Langék a hajrában hengereltek – eredmények, videók
A Csoboth Kevint is foglalkoztató St. Gallen 6-2-re kikapott Belgiumban, a magyar válogatott játékost a szünetben cserélték be és csapata mindkét góljában szerepet vállalt. Lang Ádám nem játszott, az Omonia 4-0-ra nyert a KL-ben. Az Európa Ligában a Ferencvárost az első körben legyőző Anderlecht a Real Sociedad otthonából is elhozta a három pontot.
Magyar Válogatott
Szalai Ádám lett az új pályaedző
Hivatalossá vált, amit a Csakfoci korábban elsőként előre jelzett: Szalai Ádám lett a magyar válogatott új pályaedzője.
Magyar válogatott
Szalai Ádám lehet az új másodedző
A Csakfoci értesülései szerint Szalai Ádám válthatja a távozó Laczkó Zsoltot a nemzeti csapatnál.