Fotó: uefa.com

EL: Fenyővel a meccskeretben adott le kétgólos előnyt a hajrában a Frankfurt, sima bukaresti és amszterdami siker - eredmények, videók

Fenyő Noah is helyet kapott az Eintracht kispadján, de nem jutott lehetőséghez az U18-as magyar válogatott középpályás. A Lyon hat perc alatt döntött az Olympiakosz ellen, drámai hajrában nyert a Braga.
Nyikes Zoltán 2024. szeptember 26., csütörtök 23:04
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. szeptember 26., csütörtök 23:04

A két magyar játékost is foglalkoztató Eintracht Frankfurt a Viktoria Plzen ellen hazai pályán 3-3-as döntetlennel rajtolt csütörtökön a labdarúgó Európa Liga alapszakaszának első fordulójában. A német együttes hiába vezetett öt perccel a rendes játékidő letelte előtt, cseh riválisa a hajrában egyenlíteni tudott. A frankfurtiak ifj. Lisztes Krisztiánt nem nevezték a sorozatra, a 18 éves Fenyő Noah pedig a cseresorból nézte végig a találkozót.

A második számú európai kupasorozat esélyesei közül az AS Roma 1-1-es döntetlent játszott az Athletic Bilbaóval, míg az Ajax Amsterdam 4-0-ra verte a Besiktast. A Konferencia Liga idei győztese, az Olympiakosz pedig 2-0-ra kikapott az Olympique Lyon vendégeként.

A Ferencváros következő ellenfelének, a Tottenham Hotspurnek az azeri Qarabag elleni mérkőzése 35 perc késéssel kezdődött Londonban a súlyos közlekedési fennakadások miatt. Végül a Spurs magabiztosan, 3-0-ra nyert annak ellenére is, hogy már a 8. perctől emberhátrányban játszott.

AS Roma (olasz)-Athletic Bilbao (spanyol) 1-1 (Dovbyk 32., ill. Paredes 85.)
Ajax Amsterdam (holland)-Besiktas (török) 4-0 (Fitz-Jim 31., Godts 51., 73., K. Taylor 55.)

Eintracht Frankfurt (német)-Plzen (cseh) 3-3 (Ekitike 38., Dina Ebimbe 62., Kristensen 67., ill. Sulc 41., Adu 86., Jemelka 93.)

Így egyenlített a Plzen

Braga (portugál) - Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 2-1 (Bruma 88., 95. - 11-esből, ill. Davida 30. - 11-esből)
Kiállítva: Kanichowsky 98., Asante 99. - Maccabi

A győztes gól

Olympique Lyon (francia)-Olympiakosz (görög) 2-0 (Cherki 65., Benrahma 71.)

FCSB (román)-RFS (lett) 4-1 (Birligea 8., Stefanescu 32., Olaru 58., 69., ill. Lipuscek 23.)

Tottenham Hotspur (angol)-Qarabag (azeri) 3-0 (B. Johnson 12., Sarr 53., Solanke 68.) Kiállítva: Dragusin 8. - Tottenham

EL: A Rangers az első perctől vezetve nyert a Fradi későbbi ellenfelénél, Mourinhóék győzelméhez egy szerencsétlen öngól is kellett - eredmények, videók
Egy hazai és egy vendég győzelem az Európa Liga két korai mérkőzésén.
La Liga-klubhoz igazolt a kapus
A Várda Labdarúgó Akadémián nevelkedett 16 éves kapus, Fedir Tkacsenko 2027 nyaráig szóló profi szerződést írt alá a Real Betisnél. Más akadémisták is váltás előtt állnak, ők portugál és osztrák kluboknál feleltek meg.
ETO
Portugáliába igazolt a fiatal
Az ETO 18 éves játékosa, Gönye Áron a portugál harmadosztályú, de fiataljaival a korosztályos élvonalban szereplő SC Lusitânia együtteséhez szerződött.
Leváltották az edzőt
Geri Gergely
Már nem Geri Gergely a szlovák élvonalban 10. helyen álló Kassa vezetőedzője - jelentette be a klub.