Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

EL-playoff: A Fradi majdnem lemásolta a derbit, de a 95. percben ezúttal kimaradt a legnagyobb helyzete

Az FTC keveset nyújtott támadójátékban, amit már a szurkolók sem néztek jó szemmel - nem tudott előnyt szerezni a magyar bajnok az odavágón.
Nyikes Zoltán 2024. augusztus 22., csütörtök 22:55
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. augusztus 22., csütörtök 22:55

Csütörtökön a magyar bajnok Ferencváros a bosnyák Borac Banja Luka együttesét fogadta a labdarúgó Európa Liga selejtező negyedik, utolsó fordulójának első felvonásán. A két csapat története során először találkozott egymással, a Ferencváros fennállása során harmadszor került szembe bosnyák riválissal a nemzetközi kupaporondon, legutóbb 2015 nyarán az Európa Liga selejtezőjének második fordulójában a Zeljeznicar kettős győzelemmel búcsúztatta a zöld-fehéreket.

Az FTC-ben 55 nap után újra tétmérkőzésen lépett pályára az Újpest elleni bajnokin Varga Barnabás, az előző két élvonalbeli idény gólkirálya, aki még a skótok elleni Európa-bajnoki csoportmeccsen szenvedett arccsonttörést. A támadó most bekerült Pascal Jansen vezetőedző EL-keretébe is, sőt a kezdőcsapatba is, a kezdésnél pedig arra lehettünk figyelmesek, hogy Varga immáron maszk nélkül játszott.

A holland vezetőedző a derbihez képest két helyen változtatott, Raúl Gustavo és Gruber helyett, Knoester és Traoré kap ezúttal lehetőséget.

1. félidő

Az első játékrész első fele nem hozott sok eseményt, az FTC mezőnyfölényben játszott, ez azonban helyzeteket nem hozott magával. Először a 26. percben hördülhettek fel a hazai szurkolók, Abu Fani beadása után Knoester hat méterről fejelhetett, de a jobb sarokba tartó labdát szögletre ütötte a kapus.

Nem sokkal később a maszk nélküli Varga is fejjel próbálkozott, de jócskán mellé ment. A 44. percben Dibuszt is megtornáztatták, Savic bal sarokba tartó lövését védte látványos mozdulattal.

Még a szünet előtt Abu Fani felpassza után Varga fordult le védőjéről és hozta magát lövőhelyzetbe, de a rövid, jobb alsóba tartó labdát védte a kapus.

2. félidő

A fordulás után is ritkán lépte át a Fradi térfelét a bosnyák csapat, a védekezése azonban nagyon szervezett volt, így Manojlovicnek sem kellett sokszor játékba avatkoznia. Az 55. percben azért észnél kellett lennie, ekkor Ben Romdhane bal alsóba tartó lövését tolta ki a kapus.

A 66. percben Traoré emelését vette mellre a 16-oson belül Zachariassen, aki fordulásból, kapásból lőni is tudott, de a labda kevéssel a jobb alsó mellett suhant el. Ekkor már a pályán volt a friss igazolás, Virgil Misidjan, valamint Aleksandar Pesic is, ám velük is sok pontatlanság volt a Fradi támadójátékában - olykor már egy-egy elégedetlen füttyszó is elhangzott a lelátóról.

A hajrát sem tudta megnyomni az FTC, a támadóharmadban nem villogtak a kreatív játékosok. A 91. percben Misidjan unta meg a passzolgatást és vállalkozott lövésre 93 méterről, de fölé ment. A hosszabbításban már elhangzott a lelátóról az egyik legnagyobb kritika a hazai szurkolók részéről, szólt ugyanis a "k..va gyenge" rigmus.

A 95. percben aztán a Fradi majdnem lemásolta a hétvégi derbit, amikor is a hosszabbítás utolsó perceiben szerzett győztes gólt a zöld-fehér csapat, ám ezúttal Maiga beadása után Kady Borges fejesét nagy bravúrral védte Manojlovic és maradt a 0-0.

Európa Liga, playoff, 1. mérkőzés

Ferencvárosi TC–Borac Banja Luka (bosnyák) 0-0

FTC: Dibusz – Makreckis, Cissé, Knoester, Ramírez (Civic, 69.) – Abu Fani (Maiga, 59.), Rommens, Zachariassen (Kady, 82.) – Ben Romdhane (Misidjan, 59.), Varga B. (Pesic, 59.), Traoré.

Borac: Manojlovic – Kvrzic, Meijers, Carolina, Vukcevic – Skorup, Grahovac – Kulasin (Hrelja, 78.), Savic, Sreckovic (Cavic, 62.) – Lukic (Hasukic, 78.).

Bombameglepetés a KL-ben: A Fiorentina nem bírt otthon a Puskással, a visszatérő De Gea három gólt is kapott - videók
A Puskás Akadémia álomrajtot vett és 2-0-ra is vezetett, de a Fiorentina végül fordítani tudott. Hornyák Zsolt csapata azonban nem adta fel és a hajrában egyenlített.
A Vasasból Portugáliába
A Kubala Akadémián nevelkedett Almeida Milán Attila már a CD Feirense játékosa.
10-szeres bajnok nézte ki
Loic Nego
A Saint-Étienne fontolgatja a Le Havre 33 éves magyar válogatott játékosának a szerződtetését.
Ajánlat Dibuszért
Kubatov Dibusz francia ajánlatáról: "Kijött neki, hogy 1500 euró pluszért nem mozgatja a családját, emellett van vele hosszú távú megállapodásunk, és jól érzi magát, szerintem már nem is kellene mozognia."