Fotó: mondo.ba

EL-playoff: A Fradi nagyon szenvedett Boszniában, de a tizenegyespárbajt megnyerve kiharcolta a főtáblát

Nem játszott jól a Fradi Boszniában, de a lényeg, hogy meglett az Európa Liga-főtábla.
Nyikes Zoltán 2024. augusztus 29., csütörtök 23:50
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. augusztus 29., csütörtök 23:50

Nagyon fontos találkozó várt csütörtök este a Ferencvárosra, hiszen a tét az volt, hogy a második vagy a harmadik számú európai kupasorozatban folytathatja ősszel a magyar bajnok, amely a bosnyák Borac Banja Luka otthonában a hazai gól nélküli döntetlen után lépett pályára az Európa Liga selejtező playoff-párharcának visszavágóján.

Pascal Jansen vezetőedző az első mérkőzéshez képest három helyen változtatott, Zachariassen, Ben Romdhane és Varga Barnabás helyett ezúttal Maiga, Misidjan és Pesic kapott szerepet.

1. félidő

Finoman szólva sem alakult látványosan az első játékrész, a bosnyákok akárcsak az Üllői úton, ezúttal is szervezetten védekeztek és nehéz volt rést találni rajtuk. A legígéretesebb FTC-kísérletet a 12. percben jegyezhettük fel, ekkor Pesic lekészítése után Abu Fani lőtt 19 méterről, bombája kevéssel ment el a jobb sarok mellett.

Dibusznak a 14. percben kellett először védenie, de nem okozott neki gondot Sreckovic lövése. A 35. percben Adama Troré is jó lövőhelyzetet alakított ki magának, ám 18 méterről csúnyán az égbe lőtt.

Az FTC az első játékrészt kaput eltaláló lövés nélkül hozta le.

2. félidő

A szünetet követően sem változott a játék képe, ugyan a 49. percben kialakult egy kisebb helyzet, amikor Traoré beadását Pesic fejelte fölé öt méterről, ám a biztató kezdést nem követték hasonló megoldások. Ekkor már a pályán volt Zachariassen és Ben Romdhane is, így egy kivétellel már ugyanazzal a csapattal játszott a Fradi, mint az odavágón.

Hosszas unalmas percek után, a 72. minutumban egy szögletet követően Rommens beadása után alakult ki veszély, Cissé elé került a labda három méterre a kaputól, de önfeláldozóan belevetődtek a hazai védők. A 93. percben újabb helyzet következett, Abu Fani szabadrúgását Zachariassen kevéssel fejelte mellé 12 méterről - ez volt a meccslabda. Mivel azonban nem lett belőle gól, így következhetett a kétszer tizenöt perces hosszabbítás.

Hosszabbítás

Az első félidőben megszerezte a vezetést a Borac: a 104. percben Hrelja szöglete mindenki mellett elszállt középen, majd Grahovacról - vagy Cisséről? - a kapuba pattant a labda szerencsésen, 1-0. A 107. percben Varga esett el a 16-oson belül, ám a játékvezető úgy látta, hogy nem történt szabálytalanság.

A 109. percben viszont már befújta a tizenegyest, Manojlovic rosszul mozdult ki a kapujából és felrúgta Kady Borgest. A labda mögé Varga Barnabás állt és középre, a léc alá rúgta, Manojlovic elvetődött, így esélye sem volt, 1-1.

A 122. percben még Zachariassen fölé fejelt egy szögletet követően, így az állás nem változott. Akárcsak Felcsúton, Banja Lukában is tizenegyespárbaj döntött a továbbjutásról.

Tizenegyespárbaj

1. kör: Herrera fölé rúgta, Rommens léc alá tartó lövését védte Manojlovic, 0-0.
2. kör: Kvrzic a bal alsóba gurított, Ben Romdhane a jobb felsőbe vágta, 1-1.
3. kör: Savic középre rúgta, Abu Fani bevágta a léc alá, 2-2.
4. kör: Cavic mellé lőtte, Kady a bal alsóba helyezett, 2-3.
5. kör: Grahovac fölé rúgta, a Fradi továbbjutott!

Európa Liga, playoff, 2. mérkőzés

Borac Banja Luka–Ferencváros 1-1 (Grahovac 104., ill. Varga B. 111. - 11-esből) Tizenegyesekkel: 2-3

Borac: Manojlovic – Vukcevic (Kvrzic, 85.), Meijers, Carolina, Herrera – Grahovac, Skorup (Pihler, 85.) – Kulasin (Hrelja, 75.), Savic, Sreckovic (Cavic, 64.), Lukic

Ferencváros: Dibusz – Makreckis, Knoester, Cissé, Ramírez (Civic, 76.) – Rommens, Maiga (Zachariassen, 46.), Abu Fani – Misidjan (Ben Romdhane, 46.), Pesic (Varga B., 85.), Traoré (Kady, 70.).

A Vasasból Portugáliába
A Kubala Akadémián nevelkedett Almeida Milán Attila már a CD Feirense játékosa.
10-szeres bajnok nézte ki
Loic Nego
A Saint-Étienne fontolgatja a Le Havre 33 éves magyar válogatott játékosának a szerződtetését.
Ajánlat Dibuszért
Kubatov Dibusz francia ajánlatáról: "Kijött neki, hogy 1500 euró pluszért nem mozgatja a családját, emellett van vele hosszú távú megállapodásunk, és jól érzi magát, szerintem már nem is kellene mozognia."