Fotó: paksifc.hu

EL-selejtező: A paksi győzelem összejött, de a csodával felérő továbbjutásra nem volt esély Romániában - a KL-ben folytatja az MK-győztes

A Paksi FC a hajrában ledolgozott két gólt a hátrányából, ám ez is kevés volt, így az AEK Larnaca ellen folytatja nemzetközi kupaszereplését Bognár György csapata a Konferencia Ligában.
Nyikes Zoltán 2024. július 18., csütörtök 21:53
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. július 18., csütörtök 21:53

A Magyar Kupa-győztes Paks reménytelen helyzetből várta a csütörtöki visszavágót a Corvinul Hunedoara ellen az Európa Liga selejtezőjének első fordulójában, mivel egy hete hazai pályán négygólos vereséget szenvedett román ellenfelétől.

A Corvinul a román másodosztályban szerepel, ugyanakkor ez némileg megtévesztő, mivel az előző idényben nemcsak nagy meglepetésre története legnagyobb sikerét elérve - három élvonalbeli csapatot is kiejtve - kupagyőztes lett Romániában, de másodikként feljutott volna az élvonalba is, csakhogy a klub nem magántulajdonban van, így nem léphetett fel az első osztályba, hiába vívta ki annak lehetőségét a pályán.

1. félidő

Az első percben máris kapufát lőtt az odavágón mesterhármast jegyző Lupu, de lesről, így akkor sem lett volna érvényes, ha berúgja. Ezt követően nem sokkal Hahn fejese fölé, majd Ötvös távoli kísérlete szállt mellé. A 14. percben Hahn lőtt éles szögből, 10 méterről az oldalhálóba, öt percre rá pedig Neacsa lövése kötött ki hasonlóan az oldalhálóban.

A 28. percben Könyves kapott labdát két védő között, majd megindult a kapu felé, lerázta magáról mindkét ellenfelét, a kapus mellett is eltolta a labdát és az üres kapu közepébe gurított, ám VAR-ozás után a játékvezető les miatt érvénytelenítette a gólt - még többszöri visszajátszások alapján sem lehetett egyértelműen megállapítani, hogy valóban lesen volt a gólszerző, de a VAR-kocsi szerint a paksi játékos milliméterekkel előrébb indult.

A 32. percben Mezei próbálkozott távolról, de nagyjából egy métert tévedett. A 38. minutumban egy kontrát követően Pirvulescu lőtt Ötvös szorításában 15 méterről, a léc alá tartó kísérletet Szappanos ütötte ki.

2. félidő

A fordulás után hét perc elteltével egy veszélyes paksi szöglet következett, amikor is egy hazai játékosról majdnem a saját kapujába pattant a labda. A 62. percben hármat is cserélt Bognár György, érkezett a pályára Böde Dániel, Windecker József és Silye Erik, míg Mezei Szabolcs, Kovács Krisztián és Hahn János számára véget ért a mérkőzés.

A jóval eseménytelenebb második félidőben aztán éppen Böde törte meg a csendet a 70. percben, amikor kapura fordult, majd 21 méterről vette célba bal alsót, de mellé ment. A 78. percben egy szögletet követően óriási tűzijáték alakult ki a román kapu előtt, előbb Windecker fejesét védte bravúrral Lefter, majd a kipattanónál Böde ziccerét blokkolta a gólvonalon Neacsa, végül Papp kísérletét is megúszta a Corvinul.

Pár másodpercre rá vissza is került a labda a kapu elé, ahol Könyves 18 méterről a bal sarokba bombázott - a labda meg is pattant, így a kapusnak nem volt esélye a hárításra, 0-1. A 89. percben még egy gólt ledolgozott hátrányából a Paks, Osváth balról érkező beívelése után Böde megnyerte a légipárbajt és három méterről a kapuba fejelt, 0-2.

A Paksi FC így is kiesett az Európa Ligából, de a nemzetközi porondon talpon maradt, hiszen az UEFA Konferencia Ligában folytatja szereplését a ciprusi AEK Larnaca ellen.

Európa Liga-selejtező, 1. forduló, 2. mérkőzés

FC Corvinul Hunedoara–Paksi FC 0-2 (Könyves 78., Böde 89.)

Hunedoara: Lefter – Iacob, Lica, Manolache, Neacsa (Velisar, 84.) – Roger (Pop, 93.), Bradu (Ubbink, 84.), Hrezdac – Lupu, Bus, Pirvulescu (Girbita, 93.).

Paks: Szappanos – Ötvös, Kinyik, Szabó J. – Osváth, Mezei (Windecker, 62.), Vécsei (Vas, 71.), Papp, Kovács (Silye, 62.) – Hahn (Böde, 62.), Könyves.

Továbbjutott: FC Corvinul Hunedoara - összesítésben 4-2-vel

Bognár: "Bánom, hogy Bödét nem az első perctől tudom játszatni", Ötvös: "Az is benne volt, hogy négy gólt rúgunk" - paksi EL-értékelések
Bognár György ezúttal elégedett volt a csapatával, úgy látta, hogy helyére rakták a dolgokat. Ötvös Bence szerint a szerencse sem volt a paksiakkal a párharc során.
Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.