Elmarad a brazil csúcstalálkozó a Fradi-Tottenhamen: Ők lehetnek a sztárcsapat nagy budapesti hiányzói

Öt olyan játékos szinte biztosan van, aki nem lehet majd ott az angoloknál a csütörtöki Ferencváros-Tottenham Európa Liga-mérkőzésen.
Dudás Gábor 2024. szeptember 30., hétfő 18:11
Szerző: Dudás Gábor 2024. szeptember 30., hétfő 18:11

A Tottenham Hotspur az Old Traffordon aratott nagyszerű Premier League-győzelem (3-0) után csütörtök este már az Európa Ligában lép pályára, ahol a Ferencvárossal csap össze a Groupama Arénában.

Ange Postecoglou csapata vasárnap délután Brennan Johnson, Dejan Kulusevski és Dominic Solanke góljainak köszönhetően 3-0-ra legyőzte a sokáig 10 emberrel küzdő Manchester Unitedet. Érdekes, hogy Bruno Fernandes első félidei pirosa lapja felidézte azt, ahogyan a Spurs az Európa Liga-nyitányon korán 10 emberre fogyatkozott, de így is 3-0-ra legyőzte az azeri Qarabagot.

A brit SportsMole hétfőn összefoglalta a Tottenham legfrissebb sérültjeivel és eltiltottjaival kapcsolatos híreket a Ferencvárossal elleni összecsapás előtt, végigtekintve kik nem játszhatnak majd a magyar bajnok ellen.

Aki nem vagy aligha lesznek ott Budapesten

Son Heung-min: A dél-koreai támadó a Spurs Qarabag elleni diadala során sérült meg, majd ezt követően kihagyta a United elleni győzelmet is, így a Spurs kapitányának játéka erősen kétséges Budapesten is.

Richarlison: Már több mint egy hónapja kiesett egy azóta sem részletezett sérülés miatt, amit edzésen szedett össze, és Postecoglou még mindig nem tudja, mikor térhet vissza a brazil támadó. Aki így nem találkozhat a pályán remek formában lévő honfitársával, Matheus Saldanhával.

Destiny Udogie: Az olasz válogatott balbekket az Old Traffordon a félidőben cserélték le a londoniak, a négyfejű combizmával volt problémája - épp azzal, amit tavasszal már megműtöttek -, és bár Postecoglou pozitív tájékoztatást adott róla a meccs után, az ő csütörtöki bevethetősége is erősen a levegőben lóg.

Wilson Odobert: Néhány hete, a Coventry City elleni Ligakupa-siker alkalmával szedett össze combizomsérülést, és a 19 éves francia szélső várhatóan csak a következő válogatott szünet után léphet majd újra pályára.

Radu Dragusin: Alig hét perccel a a Qarabag elleni EL-mérkőzés kezdete után a román válogatott védő előbb eladta a labdát, majd a földre vitte a kapu felé megiramodó Juninhót. Willy Delajod játékvezető nem habozott, és egyből piros lapot mutatott fel Dragusinnak, így a Spursnek 10 emberrel kellett lejátszania a mérkőzés hátralévő részét. A bekk eltiltása miatt kihagyja a budapesti mérkőzést, ugyanakkor az argentin világbajnok hátvéd, Cristian Romero visszatér a korábbi eltiltásából, így ő helyettesítheti a védelemben.

A Csakfoci aktuális szavazásán az alábbi kérdést tettük fel: Kedden kerethirdetés! A nyeretlenül zárult előző két NL-meccs után szerinted melyik csapatrészen változtat a legtöbbet Rossi? Kattints és szavazz itt!

Saldanha: "Ez egy egyértelmű üzenet a Tottenhamnek is" - videón, ahogy a Fradi-szurkolók első hazai meccse után éltetik
A Fradi brazil támadója élete első mesterhármasát érte el tétmérkőzésen.
Magyar kapus igazolt külföldre
Bánfalvi Dániel
A Vasas-nevelésű, legutóbb az NB III-as Komáromban védő Bánfalvi Dániel a német ötödosztályú BSV Rehden együtteséhez igazolt.
Ki lesz az új edző?
Feczkó Tamás távozása óta több edzővel is tárgyalt a Kisvárda, de egyelőre senkivel nem született megállapodás.