Fotó: MTI/Illyés Tibor

Európa Liga: Idénybeli legjobb játéka is kevés volt a Fradinak a bravúrhoz, elvitte a Tottenham a három pontot - videók

Sok helyzetet alakított ki a Fradi, amely az első félidőben csak lesgólig jutott, végül későn, kétgólos hátrányban jött össze a szépítés a Premier League-csapat ellen.
Nyikes Zoltán 2024. október 3., csütörtök 20:41
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. október 3., csütörtök 20:41

A legnehezebb ellenfelét, az angol Premier League-ben szereplő Tottenham Hotspurt fogadta a Ferencváros csütörtökön a labdarúgó Európa Liga alapszakaszának második fordulójában. A zöld-fehérek múlt szerdán a belga Anderlecht otthonában 2-1-es vereséget szenvedtek a főtábla nyitófordulójában, londoni riválisuk ezzel szemben hazai környezetben úgy nyert simán, 3-0-ra az azeri Qarabag ellen, hogy Radu Dragusin kiállítása miatt már a nyolcadik percben emberhátrányban került.

Hazája bajnokságában mindkét gárda rangadót nyert a hétvégén, a Ferencváros a forduló előtt listavezető Puskás Akadémiát a csereként pályára lépő Matheus Saldanha mesterhármasával ütötte ki, míg a Tottenham a Manchester United otthonában, a legendás Old Traffordon lépett pályára, és egy rendkívül magabiztos, 3-0-s sikerrel melegített az EL-összecsapásra.

Az angol együttes finoman szólva is tartalékos csapattal lépett pályára a Groupama Arénában, Ange Postecoglou hét játékost is kicserélt az MU elleni győztes találkozóhoz képest, míg Pascal Jansen először jelölte a kezdőbe a parádés formában lévő Saldanhát.

A Ferencváros-szurkolók ismét látványos koreográfiával fogadták a csapatokat a bevonulásnál.

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

1. félidő

Nagyon jól, bátor támadójátékkal kezdte a mérkőzést a Ferencváros, már a 4. percben Abu Fanitól kapott remek hosszú indítást Traoré és tört be a 16-oson belülre, majd passzolt Varga Barnabáshoz, aki 16 méterről fölé lőtt veszélytelenül. Négy percre rá Traoré már nem passzolt, lövését azonban biztosan fogta Vicario. A 10. percben a Tottenham is megvillant, Werner balról érkező beadását fejelte - vagy inkább vállalta - Lankshear hat méterről fölé, Raul Gustavót megelőzve. Két perccel később Bissouma lőtt 16 méterről, Dibusz azonban leért a lapos kísérletre.

A 16. minutumban gólt ünnepelhetett a Fradi, de...: Civic bal oldali beadására érkezett Varga Barnabás a hosszún és fejelte a labdát a jobb alsó sarokba - az asszisztens lest jelzett, szabad szemmel azonban nagyon nehéz volt eldönteni, mi az igazság, végül VAR-ozást követően is érvényben maradt a lesállás. A 20. percben Civic balról érkező beadására ezúttal Traoré jött a hosszún, fejese mellé ment, de Civic még a pályán tartotta és egyből középre tett Vargához, akinek a közeli ziccerét nagy bravúrral védte Vicario.

A sok kihagyott helyzet aztán megbosszulta magát: három perccel később Moore passzolta be a labdát a 16-oson belülre, ez végül Raul Gustavo sarkazása után sikerült is, majd Lankshear Cissé mellett tartotta meg a játékszert, ami egy kis szerencsével Sarr elé került, Gartenmann ezt nem is vette észre, így a középpályás 3 méterről, Dibusz alatt a hálóba lőtt, 0-1.

A 33. percben közel volt az újabb gólhoz az angol csapat, amikor Pedro Porro adott kötényt Abu Faninak a 16-oson belül, majd találta el a jobb oldali kapufát. A játékrész hátralévő részében már csak Traoré lövése szállt mellé, valamint Moore próbálkozását védte Dibusz.

2. félidő

Akárcsak az elsőben, a második játékrészben is a Fradié volt az első komolyabb lehetőség, három perc elteltével Saldanha vette célba a bal alsót, Vicariónak nagyot kellett nyújtóznia, hogy szögletre tudjon menteni. Ezt követően viszont már többnyire a Tottenham volt veszélyesebb, az 59. minutumban egy kis szöglet után Porro beadása találta meg középen Lankshear-t, aki Raul Gustavo mellett lőtt, a labda a földről pattanva alig ment fölé.

Három percre rá Lankshire került ziccerbe Bissouma passzát követően, Gartenmann viszont remek becsúszással szerelt, szintén nem sokkal később pedig lekontrázta a Tottenham a Fradit, Moore passza után Werner került nagy helyzetbe, eltolta Dibusz mellett a labdát, de kisodródott, így éles szögből csak az oldalhálóba lőtt.

A 65. percben hármat is cserélt a Tottenham és érkezett három alapember, Kulusevski, Maddison és Brennan Johnson, nem sokkal ezelőtt pedig a Fradinál Saldanhát váltotta Zachariassen, Civicet pedig Ben Romdhane.

A padról érkező Johnson 15 méterről a keresztlécet találta el a 80. percben. Az utolsó tíz percben ismét feljebb kapcsolt a Fradi, Makreckis került ígéretes lövőhelyzetbe a 16-oson belül, de túlméretezte, majd Varga beadása után Kady fejelhetett 9 méterről, de nem volt benne erő.

A 84. percben egy lendületes ellentámadás végén Kady és Abu Fani lövését is blokkolták a vendég védők. Két percre rá aztán eldőlt a három pont sorsa, ekkor Ramírez röviden és az ellenfélhez szabadított fel, majd Maddison passzolt Johnsonhoz, aki 12 méterről hajszálpontosan tekert a jobb alsóba, a labda a kapufa érintésével jutott túl a gólvonalon, 0-2.

A 90. percben végül összejött a megérdemelt gól a Fradinak: Ramírez balról érkező lapos beadását Varga lőtte 7 méterről, bevetődve a léc alá, 1-2.

A hét percig tartó hosszabbításban már nem volt esélye a Fradinak a döntetlenre, de összességében elmondható, hogy helytállt a Ferencváros a jóval erősebb Tottenham ellen.

Európa Liga, alapszakasz, 2. forduló

Ferencváros-Tottenham 1-2 (Varga 91., ill. Sarr 23., Johnson 86.)

FTC: Dibusz – Gartenmann (Makreckis, 76.), Cissé, Raul Gustavo, Ramírez – Abu Fani (Pesic, 84.), Maiga, – Traoré (Kady, 76.), Saldanha (Zachariassen, 59.), Civic (Ben Romdhane, 59.) – Varga B.

Tottenham: Vicario – Porro, Romero, Gray, Davies – Sarr (Solanke, 81.), Bissouma, Bergvall (Kulusevski, 65.) – Moore, Lankshear (Maddison, 65.), Werner (Johnson, 65.).

Magyar Válogatott
Szalai Ádám lett az új pályaedző
Hivatalossá vált, amit a Csakfoci korábban elsőként előre jelzett: Szalai Ádám lett a magyar válogatott új pályaedzője.
Magyar válogatott
Szalai Ádám lehet az új másodedző
A Csakfoci értesülései szerint Szalai Ádám válthatja a távozó Laczkó Zsoltot a nemzeti csapatnál.