Európa Liga-alapszakasz: Ferencváros-Nice (1-0) - eredménykövetés

Bombito öngóljával nyert a Fradi.
Nyikes Zoltán 2024. október 24., csütörtök 17:35
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. október 24., csütörtök 17:35

A Ferencváros csütörtökön abban a reményben fogadja a Nice-t a labdarúgó Európa Liga alapszakaszának harmadik fordulójában, hogy megszerzi első pontját, jobb esetben akár pontjait. A zöld-fehérek az első két fordulóban egyaránt 2-1-re kikaptak a belga RSC Anderlecht vendégeként és hazai pályán az angol Tottenham Hotspurtől, de a francia ellenfele is nyeretlen még, a vendégek eddig ikszeltek a Real Sociedad ellen és kikaptak a Laziotól.

Élő eredménykövetés

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, az FTC indította útjára a labdát.

A Csakfoci-olvasók rendkívül bizakodóan várták az összecsapást - a szavazók nagy többsége szerint megszerzi az első pontját vagy pontjait a Ferencváros csütörtök este. Ide kattintva tekintheted meg a szavazás végeredményét.

13. perc: Clauss jobbról érkező lapos beadása pontos volt a röviden Diopnak, akinek a közeli, bal sarokba tartó lövését bravúrral védte Dibusz.

15. perc: Vezet a Fradi! Rommens bal oldali szabadrúgása után a hosszún érkezett Cissé és a rövidre tartó fejese Bombitón megpattanva a bal alsó sarokban kötött ki, 1-0 - az UEFA hivatalos oldalán öngólnak könyvelték el.

19. perc: Varga Barnabás sárga lapot kapott, ami azt jelenti, hogy kihagyja a Dinamo Kijev elleni következő mérkőzést.

40. perc: Kady 19 méterről végzett el szabadrúgást, a jobb sarokba tartó labdát védte Bulka.

45+3. perc: Egy Nice-szöglet után Kady és Abu Fani indított kontrát egyetlen vendég védő ellen, a 16-os előteréhez érve előbbi passzolt az izraeli középpályáshoz, akinek a jobb alsóba tartó lövését nagy bravúrral tolta szögletre Bulka.

45+5. perc: Vége az első játékrésznek, 1-0-ra vezet a Fradi.

46. perc: Elindult a második félidő, amelyet a vendégek kezdtek.

46. perc: Fél perc sem telt el, amikor Guessand tört be a Fradi 16-osán belülre és ígéretes helyzetbe került, de lövésébe belelépett Cissé és szöglet jöhetett.

60. perc: Egy gyors kontra végén Traoré vette célba 20 méterről a jobb alsót, Bulka oldalra ütötte, a kipattanót Zachariassen szerezte meg, de nem tudott ismételni, végül Rommens rosszul eltalált kísérletével lett vége az akciónak.

63. perc: Makreckis a jobb oldalon, a 16-oson belül emelt át a hosszúra, jó is volt Vargának, akinek a bal alsóba tartó fejesét a gólvonal előtt vágta ki Abdelmonem.

71. perc: Makreckis indította a jobb szélen Traorét, aki simán lefutotta ellenfelét és betört a 16-oson belülre, majd az ötös sarka előtt célba vette a jobb alsót, a labda kevéssel mellé ment, pedig a kapu torkában még becsúszva érkezett Varga is, de ő sem érte el.

84. perc: Rosario kapott azonnali piros lapot, miután a gólhelyzetben kitörő Saldanhát buktatta - a játékvezető ítélete a VAR-vizsgálat után is érvényben maradt, emberelőnyben a Fradi.

90. perc: Öt perc a hosszabbítás.

95. perc: Vége, megvan a Fradi első győzelme az alapszakaszban.

Európa Liga, alapszakasz, 3. forduló

Ferencváros–Nice 1-0 (Bombito 15. - öngól)

Kiállítva: Rosario 84.

Ferencváros: Dibusz – Makreckis, Cissé, Gartenmann, Civic (Ramírez, 73.) – Abu Fani (Botka, 96.), Rommens – Traoré, Kady (Maiga, 73.), Zachariassen (Ben Romdhane, 73.) – Varga (Saldanha 80.).

Nice: Bulka – Mendy (Bouanani, 73.), Bombito, Abdelmonem – Clauss, Boudaoui, Rosario, Louchet (Abdi, 64.) – Diop (Boga, 46.), Laborde (Moukoko, 64.), Guessand (Cho, 64.).

Az uefa.com közzétette a két csapat hivatalos kezdőjét, amelyből kiderült, hogy Pascal Jansen három helyen változtatott a hétvégi, Fehérvár FC elleni bajnokihoz képest: Maiga helyét Abu Fani vette át, míg Kehinde és Saldanha - a nigériai támadót alapból nem nevezték az EL-keretbe - helyett Zachariassen és Varga Barnabás kezd.

A kezdőcsapatok

Ferencváros: Dibusz – Makreckis, Cissé, Gartenmann, Civic – Abu Fani, Rommens – Traoré, Kady, Zachariassen – Varga

Nice: Bulka – Mendy, Lumpungu, Abdelmonem – Clauss, Boudaoui, Rosario, Louchet – Diop, Laborde, Guessand

A magyar NB II egész Európa második legbrutálisabb bajnoksága - csak a Fradi mumusa tudja felülmúlni a listavezető Kisvárdát
Tíz forduló után 18 ponttal vezetni egy bajnokságot igen különleges dolog. A Kisvárda ezt teszi az NB II-ben, és ez Európa egyetlen ligájában lenne csak lehetséges. A megszokottnál is brutálisabb és szorosabb az idei Merkantil Bank Liga, ezt bizonyítja az is, hogy tíz forduló után a megszerezhető pontoknak a 60%-val áll élen a szabolcsi csapat.
Kerkez aligha lesz a Chelsea vagy az MU játékosa
Fabrizio Romano szerint a Chelsea jelenleg nem akarja, a Manchester United pedig túl drágának tartja őt.
Máté Csaba
Eldőlt a sorsa a DVSC nyeretlen vezetőedzőjének - itt a hivatalos bejelentés.
Máté Csaba jövője kérdéses
Elképzelhető, hogy még a DVSC keddi, Mezőkövesd elleni Magyar Kupa-mérkőzése előtt leül az edző és a vezetőség, hogy beszéljenek a tréner jövőjéről.