Fotó: paksifc.hu

Fájdalmas K.O. az EL-selejtezőben: A Paks nagyon kikapott román másodosztályú ellenfelétől - videó

Semmi nem jött össze a tolnaiaknak, akik sorra vétették a védelmi hibákat, a román Corvinul pedig kíméletlenül kihasználta azokat. 0-4 lett a vége.
Budai László 2024. július 11., csütörtök 20:59
Szerző: Budai László 2024. július 11., csütörtök 20:59

A Paks Európa Liga-selejtezőjével megkezdődtek a magyar csapatok nemzetközi kupamérkőzései a 2024/25-ös szezonban. Bognár György csapata a román másodosztályú (az EL-szereplést a Román Kupa-győzelmével kivívó) Corvinul Hunedoara ellen lépett pályára az EL első körében, a paksi odavágón.

Rosszul kezdődött a találkozó a Magyar Kupa-győztesnek: egy bal oldalról érkező beadás után nem sikerült felszabadítani, így Bus kapásból, fordulásból kilőhette a bal alsót (0-1). Videó a gólról itt.

Hamar jöhetett volna a válasz, Szabó B. azonban egy szép csel után nem centerezett elég pontosan a bal oldalról, majd Osváth lőtte a kapu elé a labdát, amely ide-oda pattogott, végül tisztáztak a vendégek.

De a Corvinul is igen jól játszott az első félidőben: előbb Lupu került óriási helyzetbe, de elügyetlenkedte azt, majd öt a háromban támadhattak a románok, de az ígéretes lehetőséget nem tudták helyzetig kijátszani. Végül megint csak Lupu került nagy helyzetbe, ám kapásból nem lőtt, majd emelni próbált, az pedig már gyenge kísérlet lett.

A Paks Könyves révén próbálkozott: az egyik támadásnál a csatár talpába rúgott az ellenfél védője a 16-oson belül, Könyves nagy kiáltással esett el, a játékvezető azonban nem ítélt 11-est, a VAR sem nézette vissza vele az esetet. Majd Könyves egy szép megkerülős csel után kiszorított szögből lőtt jobbról mellé.

1-1 helyett azonban 0-2 lett: a játékrész utolsó pillanataiban, egy kontra végén Lupu kapott pazar labdát, és ezúttal Szappanost megelőzve a levegőből a kapuba továbbította a labdát. Videó a gólról itt.

Bognár kettőt is cserélt a szünetben: Balogh helyett a támadó középpályás Haraszti, míg Silye helyett a csatár Tóth Barna érkezett.

50 másodperc után máris nagyot kellett védenie Szappanosnak: egy bal oldali beadást követően nem sikerült elfejelni a labdát, Bus így hét méterről tüzelt, a Paks kapusa leért a lövésre. Egy percre rá pedig Privulescu megpattant lövése ment kevéssel fölé.

Teltek-múltak a percek, a vendégek visszaálltak, de a Paks nem találta a rést az ellenfél védelmén. A 62. percben Böde is beállt Könyves helyére, majd nem sokkal később Vécsei váltotta Windeckert.

A Paks gondjai azonban csak nagyobbak lettek, miután Szabó Bálintot egy csúnya becsúszás miatt kiállították - mindezt úgy, hogy a játékost már lecserélték volna, és a VAR nézette vissza az esetet a bíróval.

Ezután egy Tóth Barna-lövésnél pattant román kézre a labda a 16-oson belül, de ezúttal sem ítéltek büntetőt.

Sajnos ma semmi nem jött össze a Paksnak: a 86. percben három az egyben mentek el a románok, és bár elügyetlenkedték volna a nagy helyzetet, a menteni igyekvő Vécsei lábáról Lupu elé pattant a labda, a Corvinul játékosa pedig a léc alá lőtt (0-3).

És itt még nem volt vége: az utolsó pillanatokban a kétgólos Lupura ezúttal sem figyeltek a paksiak, hozzá is pattant a labda, és 12 méterről a léc alá bombázott (0-4).

Ezután még úgy tűnt, Böde kiharcol egy büntetőt a másik oldalon, a paksi csatárt a 16-os vonalánál buktatták, a VAR visszanézte az esetet, ezután is a 11-es pontra mutatott a bíró, de a játékvezető az utolsó pillanatban kivette Vécsei kezéből a labdát, és mégis szabadrúgást ítélt.

A Paks így végül fájóan sima, 4-0-s vereséget szenvedett hazai pályán a Corvinultól.

Európa Liga-selejtezők, 1. kör, 1. mérkőzés

Paksi FC-Corvinul Hunedoara 0-4 (Bus 9., Lupu 45+2., 86., 94.) - piros: Szabó B. 77.

Paksi FC: Szappanos - Szabó J., Kinyik, Lenzsér - Osváth, Windecker (Vécsei, 69.), Balogh B. (Haraszti, 46.), Papp, Silye (Tóth B., 46.) (Mezei, 81.), - Szabó B., Könyves (Böde, 62.)

Edzői értékelés az alábbi cikkünkben.

Bognár nem kímélte az övéit az EL-kiütés után: "A játékosaink többet gondoltak magukról, mint amik, és az a probléma, hogy én is"
Így értékelte a Paks vezetőedzője csapata 4-0-s vereségét.
Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.