Fotó: Liverpool FC Twitter

Felkészülés: Szoboszlai most játszotta a legtöbbet, a Liverpool 2-0-ról, hétgólos meccsen kapott ki a Bayerntől - videó

A magyar válogatott futballista a 75. percig volt a pályán a végül 4-3-as bajor győzelemmel véget ért összecsapáson.
Budai László 2023. augusztus 2., szerda 15:24
Szerző: Budai László 2023. augusztus 2., szerda 15:24

Szoboszlai Dominikkal a kezdőcsapatában lépett pályára a Liverpool a Bayern München elleni, Szingapúrban megrendezett felkészülési mérkőzésen. A Vörösök hamar "bekezdtek": Gakpo egy remek támadás végén már a 2. percben betalált, Van Dijk pedig Robertson szöglete után fejelt a kapuba a 28. percben. A bajorok még a szünet előtt visszajöttek a meccsbe: Gnabry és Sané találatával sikerült az egyenlítés (2-2).

A második játékrészben is a Pool került előnybe: Salah passzát Diaz vette át remekül, majd a jobb sarokba helyezett (3-2). De ismét volt válasza a Bayernnek: egy fejes után kipattant labdát Stanisic lőtt Alisson kapujába (3-3). Sőt, a hosszabbításban Kratzig is eredményes tudott lenni, így végül a német rekordbajnok örülhetett (3-4).

A 75. percig a pályán lévő Szoboszlai az első félidőben elsősorban a védekezésben volt aktívabb, a második játékrészben 22 méterről a kaput is eltalálta, de Ulreich védett, emellett rengeteget futott, rendszeresen ő indította meg a Liverpool letámadásait, aminek köszönhetően számos labdát szerzett csapata. Ami a számokat illeti: a Sofascore statisztikái szerint a magyar válogatott futballista

• 40-szer ért a labdába
  • 23-szor passzolt jó helyre (88,5 százalékos passzpontosság)
  • volt egy fontos passza, egy jó keresztlabdája és a kaput eltalált lövése mellett egy blokkolt kísérlete is.
  • Kilenc párharcából hármat, egy légi párharcából egyet nyert meg,
  • négyszer elvesztette a labdát,
  • háromszor szabálytalankodott, kétszer őt bántották,
  • kétszer tisztázott, egyszer közbeavatkozott és egyszer szerelt.

A Liverpool góljai

Szoboszlai nevét nem sikerült teljesen eltalálni a Liverpool Bayern elleni meccsmezén - fotó
Összekeveredtek a betűk a magyar válogatott támadó dresszén.
Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.