Hertha: Napokon belül eldőlhet Dárdai sorsa - a németek világbajnok legendája vele képzeli el a jövőt

Egyelőre kérdéses, hogy Dárdai Pál irányítja-e a Herthát a következő szezonban, sajtóhírek szerint várhatóan a jövő hétig születik döntés az ügyben.
Póczik Dávid 2023. május 29., hétfő 18:51
Egyelőre kérdéses, hogy Dárdai Pál irányítja-e a Herthát a következő szezonban, sajtóhírek szerint várhatóan a jövő hétig születik döntés az ügyben.
Szerző: Póczik Dávid 2023. május 29., hétfő 18:51

Dárdai Pál még április közepén vette át újra a német első osztályú Hertha BSC irányítását, a magyar szakember feladata az volt, hogy a menesztett Sandro Schwarz utódaként megmentse az együttest a kieséstől. Dárdai "küldetése" nem sikerült, a berliniek búcsúztak a Bundesligától, így a másodosztályban kezdik meg a következő idényt.

Korábban írtunk róla, hogy a 47 éves tréner maradhat a klubnál a következő szezonra, de azt egyelőre nem tudni, milyen pozícióban. A bild.de információi szerint a Hertha legkésőbb a jövő hét közepéig nyilvánosságra hozza, hogy ki lesz majd a vezetőedző a következő idényben. A lap szerint egyébként a Werder Bremen korábbi vezetőedzője, Florian Kohfeldt is képben van a BSC-nél.

A német fővárosiak támadója, Florian Niederlechner nem ellenkezne, ha Dárdai maradna a vezetőedző.

- Nekem semmi kifogásom nincs ellene, mindenki tudja a klubban, hogy Pál mennyire értékes. Ő egy klubikon, minden szurkoló imádja, de ezek olyan döntések, melyekre nincs befolyásom. Mi játékosok hibákat követtünk el, és én azok közé tartozom, akik próbálják kijavítani ezeket a hibákat, amiket elkövettünk. A klub az első osztályba tartozik, és mi mindent meg fogunk tenni azért, hogy vissza is kerüljön.

Niederlechner után Rudi Völler, a német labdarúgó-válogatott igazgatója úgy fogalmazott, hogy ő egyértelműen Dárdaival képzeli el a jövőt.

- Számomra Dárdai Pál a legjobb megoldás, folytatnia kell a munkát a Herthával - nyilatkozta az egykori világbajnok legenda.

Olvastad már?
Óriási elismerés: Szoboszlai is ott van a Bundesliga-idény álomcsapatában
Az idényt 6 bajnoki góllal és 8 gólpasszal záró lipcsei középpályás, Szoboszlai Dominik is bekerült az egyik mértékadó és objektív mutatók alapján osztályozó nemzetközi portál Bundesliga-álomcsapatába.
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások
Magyar foci
Bódog munkába állna
A legutóbb a Herthánál dolgozott Bódog Tamás szerint nem hátrány, ha olyan népszerű klubokkal hozzák szóba őt, mint az Újpest.
Pénzügyőr
Mátyus János lett a csapat vezetőedzője
A hunfoci.hu cikke szerint a Pénzügyőr családi okok miatt szerződést bontott Gál István vezetőedzővel, akinek helyét a szakmai igazgató, Mátyus János veszi át.
Légiósok
Babos Gábor
Újabb egy évre aláírt Hollandiában a korábbi magyar válogatott játékos.
Tovább az összes átigazoláshoz