Fotó: fradi.hu

Jansen a Fradi dániai vereségéről: "A BL brutális tud lenni, komoly leckét kaptunk" - képesnek tartja csapatát a fordításra

Így értékelte a Ferencváros vezetőedzője, Pascal Jansen azt, hogy csapata 2-0-s vereséget szenvedett a dán bajnok FC Midjtylland otthonában kedden, a Bajnokok Ligája 3. selejtezőkörében.
Csakfoci.hu 2024. augusztus 6., kedd 22:11
Szerző: Csakfoci.hu 2024. augusztus 6., kedd 22:11

Mint arról beszámoltunk, 2-0-s vereséget szenvedett a dán Midjtylland otthonában a Ferencváros a Bajnokok Ligája 3. selejtezőkörének első meccsén, így most már bravúrra lenne szüksége ahhoz, hogy továbbjusson.

A dániai találkozót követően Pascal Jansen, az FTC vezetőedzője ismét egyfajta rögtönzött sajtótájékoztatót tartott, ahol a következőket nyilatkozta a keddi mérkőzésről.

Összességében túl nagy volt a különbség a két játékrész között. Az első félidőben azt a játékot kaptuk a csapattól, amit vártunk, de mondtam is a játékosoknak a meccs előtt, hogy ez a Bajnokok Ligája, ami brutális tud lenni, itt minden hibának ára van. Ez történt az első gólnál is. De aztán megint jó helyzeteket tudtunk kialakítani és meccsben voltunk a hazaiakkal.

A 11-est megelőző eset szerintem elég furcsa volt, de szerencsére Dénes meccsben tartott minket. A szünet után, amikor nálunk volt a labda, már hiányzott a minőség a játékunkból, lassabban futballoztunk a kelleténél. Próbáltunk menni az egyenlítésért, de egy eladott labda után, 3-4 passzból eljutottak a kapunkig és megszerezték a második gólt. Nagy kár ezért.

Komoly lecke volt a mai: a BL-ben a kínálkozó lehetőségeket ki kell használnod! Megkérdeztem a játékosokat a meccs után, hogy voltak-e már kétgólos hátrányban a félidőben? Nyilván mindenkinek van ilyen tapasztalata. Képesek lehetünk megfordítani az állást hazai pályán, de ahhoz sokkal harapósabbnak kell lennünk és sokkal jobban ki kell használnunk a helyzeteinket - ezekből most is legalább egy gólt kellett volna szereznünk.

Az biztos, hogy Marquinhos utódját még keressük a piacon, de közben mi magunk is rendelkezünk megfelelő minőségű csatárokkal, mint Pesic vagy Varga Barnabás - aki remélhetőleg hamarosan visszatérhet -, és Bassey is a rendelkezésünkre áll. Pesicnek lett egy bokasérülése a szombati bajnokin, és szerettem volna kicsit mozgékonyabbá tenni a támadósort, ezért került előre Zachariassen - tette hozzá a holland szakember.

NB I: Szóban már megegyeztek a klubok - távozhat a Fradi védője
Myenty Abena, a Ferencváros 29 éves suriname-i játékosa egyre közelebb a Szpartak Moszkvához.
Hosszabbított a kulcsember
A lejárat előtt meghosszabbította szerződését a Diósgyőr szlovén légiósa, Rudi Pozeg Vancas, aki tavaly nyári érkezése óta 8 gólt és 14 asszisztot jegyzett tétmeccsen.