Hertha: Dárdaiék idegenben szereztek nagyon fontos három pontot - videó

A Hertha 2-1-re győzött a Schalke otthonában, így fellépett a 9. helyre.
Csakfoci.hu 2023. október 8., vasárnap 15:28
Szerző: Csakfoci.hu 2023. október 8., vasárnap 15:28

A német másodosztály 9. fordulójában a Hertha BSC a Schalke otthonába látogatott. Dárdai Pál vezetőedző kezdőcsapatában ott volt középső fia - Márton -, míg a legkisebb fia - Bence - a kispadról követte az eseményeket. Dárdai Palkó sérülés miatt nem volt ott a csapat meccskeretében.

Dárdaiék a 41. percben Prevljak révén előnybe kerültek, majd a második félidőben Reese találatával már kettővel vezettek, igaz, a második gólhoz jócskán hozzájárult a hazaiak kapusa is. A Hertha uralta a mérkőzés első 70 percét, de aztán a Schalke éledezni kezdett, és Kabadayi góljával szépíteni is tudtak a 80. percben, azonban az eredmény már nem változott. A hajrában még Karaman begyűjtötte második sárgáját, így 10 emberrel fejezték be a mérkőzést a hazaiak, akik a 16. helyen maradtak a tabellán, míg a berliniek felléptek a 9. pozícióba.

Német másodosztály, 9. forduló

Schalke 04-Hertha BSC 1-2 (Kabadayi 80., ill. Prevljak 41., Reese 51.) Kiállítva: Karaman 84.

0-1

0-2

1-2

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)