A 2023-as CONCACAF Bajnokok Ligája-győztes Club Leon tulajdonosa ugyanaz a csoport - a Grupo Pachuca -, amely a szintén mexikói Pachucát birtokolja - amely szintén részt vesz az idei klubvilágbajnokságon. És mivel a szabályok tiltják, hogy az azonos tulajdonosokkal rendelkező klubok részt vegyenek a versenyben, a Leont kizárták hivatalosan is.
A Grupo Pachuca első embere, Jesus Martinez decemberben még azt mondta, hogy hajlandó lenne eladni a Leónban lévő többségi részesedését, ha ez azt jelentené, hogy a Klubvilágbajnokságban maradhatnak.
"A CF Pachuca és a Club Leon ellen indított fegyelmi eljárást követően a FIFA fegyelmi bizottságának elnöke úgy döntött, hogy az ügyet közvetlenül a FIFA fellebbviteli bizottsága elé küldi" - áll a világszövetség közleményében. "A fellebbviteli bizottság elnöke az összes bizonyítékot értékelve úgy döntött, hogy a CF Pachuca és a Club Leon nem teljesítette a 2025-ös Fifa Klubvilágbajnokságra vonatkozó tulajdonosi kritériumokat. Ezért úgy döntött, hogy a Club Leont kizárja a versenyből" - olvasható.
Ez azt jelenti, hogy a CONCACAF-kontingens jelenleg három csapatból áll a klub-vb-n - Monterrey, Seattle Sounders FC és Pachuca -, és a pótlás valószínűleg a Közép- és Észak-Amerikát lefedő szervezetből fog majd érkezni.
A Leon első mérkőzése a Chelsea ellen lett volna az atlantai Mercedes-Benz Stadionban. Így a londoni klub, a tunéziai Esperance de Tunis és a brazil Flamengo is várja új ellenfelét.
Az 1 milliárd dolláros összdíjazású és amerikai rendezésű klub-vb - amely először lesz 32 csapatos - a jövő évi világbajnokság főpróbája lesz idén június 14. és július 13. között. A vb-t az Egyesült Államok Kanadával és Mexikóval közösen rendezi majd.


