Fotó: sport.cz

KL-playoff: Böde beállása után összejött a fordítás, de a 97. percben kicsúszott a győzelem a Paks kezéből - videók

Papp Kristóf és Böde Dániel hozta össze a Paks mindkét gólját, de egy szép szabadrúgással egyenlítettek a csehek a 97. percben.
Nyikes Zoltán 2024. augusztus 22., csütörtök 20:01
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. augusztus 22., csütörtök 20:01

Az NB I-es csapatok közül elsőként a Paksi FC lépett pályára csütörtök este, a tolnaiak a cseh Mlada Boleslav otthonában voltak érdekeltek a Konferencia Liga-playoff odavágóján. Bognár György csapatának keretében nem kapott helyet a minden bizonnyal Szaúd-Arábiába igazoló Szappanos Péter, helyét a 20 éves Simon Barnabás vette át. Itt írtunk arról, hogy melyik három jelölt közül kerülhet ki Szappanos utódja.

1. félidő

Abszolút kiegyenlített játékot hozott az első félidő, a hazaiak kaput eltaláló lövés nélkül hozták le ezt az etapot, igaz a legnagyobb ziccer előttük adódott. A 28. percben Masek kiugratása után Kuselj egy az egyben törhetett Simonra, de 13 méterről a bal kapufa mellé lőtt - nagy lehetőség maradt ki, de ennyiben ki is merült a csehek támadójátéka.

A Mlada kapusának sem akadt sok dolga, a 10. percben Kovács jobbról érkező passza után Haraszti lőtt kapura 13 méterről, de nem volt benne elég erő, így nem okozott gondot Trmalnak. A 31. percben Haraszti bal oldali beadása két hazai védő között is elsuhant, így jó lett középen Zimonyinak, aki azonban kecsegtető helyről, 8 méterről nem találta el jól a labdát és fölé lőtt.

Három percre rá Haraszti szögletét Papp csúsztatta meg a röviden a rövid sarokra, a kapus viszont odaért.

2. félidő

A második játékrész hazai mezőnyfölénnyel kezdődött, de nagy helyzetet nem tudtak kialakítani a csehek, így a semmiből jött a vezető góljuk a 65. percben, amihez jókora szerencse is kellett: Kusej futott be a 16-oson belülre a jobb oldalon, majd a lapos beadásába Kinyik ért bele rosszul, a lábáról ugyanis a saját kapujának jobb alsó sarkába perdült a játékszer - öngól, 1-0.

Öt percre rá egy kis szögletet követően Haraszti beadása után került a földre Ötvös, a játékvezető tizenegyest ítélt, az asszisztense azonban lest jelzett Tóth Barnánál, aki középre fejelte a labdát. Mivel azonban előbb került a földre Ötvös, így a grúz sporit kihívták VAR-ozni, majd hosszas videózás után úgy döntött, hogy semmi nem történt.

A 78. percben érkezett a pályára a rutinos Böde Dániel, aki nyerőembernek bizonyult. A 80. percben Papp Kristóf passzolt Bödéhez, aki egy szép csel után, 15 méterről a bal felsőbe helyezett, 1-1.

Öt minutummal később Böde a félpályáról indult meg a jobb oldalon, nem tudták szabálytalanul sem megállítani, majd az alapvonalhoz érve középre adott, a hosszún pedig érkezett Papp, aki közelről az üres kapuba lőtt, 1-2.

Mindkét paksi gólt tehát Papp Kristóf és Böde Dániel hozta össze.

A 96. percben Lenzsér Bence megkapta a második sárga lapját, így kiállították, a Mlada pedig nagyon jó helyről végezhetett el szabadrúgást, amit sajnos ki is használt: Ladra 18 méterről tekert a bal felsőbe, a labda a lécről vágódott a hálóba, 2-2 - ez lett a végeredmény is.

Konferencia Liga, playoff, 1. mérkőzés

Mlada Boleslav (cseh)–Paksi FC 2-2 (Kinyik 65. - öngól, Ladra 97., ill. Böde 80., Papp 85.)
Kiállítva: Lenzsér (96.)

Mlada: Trmal – Kostka, Král, Králik, Fulnek – Sakala, Matejovsky – Masek (Pulkrab, 83.), Marecek (Langhamer, 59.), Kusej (Jawo, 83.) – Ladra.

Paks: Simon B. – Ötvös, Kinyik, Lenzsér – Kovács K. (Vas, 94.), Windecker, Vécsei (Balogh, 78.), Papp, Osváth – Haraszti (Böde, 78.), Zimonyi (Tóth B., 46., Silye 98.).

10-szeres bajnok nézte ki
Loic Nego
A Saint-Étienne fontolgatja a Le Havre 33 éves magyar válogatott játékosának a szerződtetését.
Ajánlat Dibuszért
Kubatov Dibusz korábbi francia ajánlatáról: "Kijött neki, hogy 1500 euró pluszért nem mozgatja a családját, emellett van vele egy hosszú távú megállapodásunk, és jól is érzi magát, szerintem már nem is kellene neki mozognia."