Fotó: paksifc.hu

KL-playoff: A szünet után úszott el a paksi álom, háromgólos vereséget szenvedtek Bognárék - videó

Véget ért a nemzetközi kupaszereplés a Paksi FC számára, amely az első játékrészben játszott jobban, a szünet után azonban a csehek akarata érvényesült.
Nyikes Zoltán 2024. augusztus 29., csütörtök 20:53
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. augusztus 29., csütörtök 20:53

Az egy héttel ezelőtti, idegenben elért döntetlen után a Paks hazai környezetben harcolhatta volna ki fennállása során először, hogy egy nemzetközi kupasorozat főtábláján szerepeljen. Mindkét gárda a Konferencia-liga playoff-körének visszavágójára készül. Bognár György vezetőedző helyzetét némiképpen nehezítette, hogy nem számíthatott az első felvonás hajrájában kiállított Lenzsér Bencére, valamint a szintén eltiltott Windecker Józsefre.

1. félidő

Vécsei már a 3. percben egy életerős lövéssel kínálta meg Trmalt, majd a túloldalon egy jobbról érkező beadás után Jawo fejelt 10 méterről, Simon azonban kiszedte a léc alól. Aktívan játszott a Paks, a 20. percben Haraszti éles szögből próbálkozott, de a kapus jól zárta a szöget és szögletre mentett, majd Tóth Barna és Vécsei is veszélyes átlövéssel kísérletezett.

A 37. percben a csehek is közel kerültek a gólhoz, egy csel után Kusej lőtt 10 méterről a bal alsó mellé. Még a szünet előtt Mezei is távolról próbálkozott, és be is fért volna a léc alá, de a kapus szögletre ütötte a labdát.

2. félidő

Nagyon rosszul indult a második játékrész, három perc sem telt el, amikor Jawo 18 méterről nagy gólt lőtt a bal felsőbe, 0-1.

Az egyenlítés azonban majdnem érkezett a 51. percben, ekkor Tóth lekészítése után Osváth tört be a 16-oson belülre és került nagy ziccerbe, de a jobb alsó mellé lőtt.

Az 55. percben aztán még nehezebb helyzetbe került a Paks: bal oldali szabadrúgás után Králik fejelt 9 méterről a jobb sarokba a leshatárról - VAR-ozást követően végül úgy látták, hogy egy vonalban volt a gólszerző. Ezt követően azonnal cserélt is kettőt Bognár, érkezett a pályára az első meccs hőse, Böde Dániel, valamint Silye Erik.

A Mlada azonban sokkal közelebb állt a harmadik gólhoz, mint a Paks a szépítéshez, két percen belül kétszer is védte Ladra ziccerét Simon.

A hajrában ívelésekkel és szélről érkező beadásokkal próbálkozott a Paks, Bödének sikerült is kihasználnia néhányszor a fizikai erejét, de kapura kevésbé volt veszélyes. A 83. percben blokkolták Böde lövését, majd Silye az oldalhálóba lőtt, nem sokkal később pedig szintén Böde fejesét fogta könnyedén a kapus.

A 92. percben jött a kegyelemdöfés: egy kontrát követően a 16-oson belül passzolták ki a paksi védelmet, majd Pulkrab külsővel a jobb alsóba lőtt, 0-3 - nem lett meg a főtábla a Paksnak.

Konferencia Liga, playoff, 2. mérkőzés

Paksi FC–Mlada Boleslav 0-3 (Jawo 48., Králik 55., Pulkrab 93.)

Paks: Simon – Ötvös, Kinyik, Vas – Osváth, Vécsei (Balogh, 68.), Papp, Mezei (Böde, 57.), Szabó J. (Szabó B., 76.) – Haraszti (Silye, 57.), Tóth B.

Mlada: Trmal – Kostka, Král, Králik, Fulnek (Kadlec, 78.) – Suchy, Sakala (Donat, 90.) – Jawo (Langhamer, 64.), Vydra, Kusej (Pulkrab, 78.) – Ladra (Matejovski, 90.).

Továbbjutott: Mlada Boleslav - összesítésben 5-2-vel

10-szeres bajnok nézte ki
Loic Nego
A Saint-Étienne fontolgatja a Le Havre 33 éves magyar válogatott játékosának a szerződtetését.
Ajánlat Dibuszért
Kubatov Dibusz korábbi francia ajánlatáról: "Kijött neki, hogy 1500 euró pluszért nem mozgatja a családját, emellett van vele egy hosszú távú megállapodásunk, és jól is érzi magát, szerintem már nem is kellene neki mozognia."