Fotó: goal.philenews.com

KL-selejtező: A Paks idegenben is szép gólokkal verte a ciprusiakat, kettős győzelemmel jutottak tovább Bognárék - videók

Elmaradtak a hatalmas ciprusi rohamok, a Paks a visszavágót is kézben tartotta és 5-0-s összesítéssel jutott a következő körbe.
Nyikes Zoltán 2024. augusztus 1., csütörtök 19:53
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. augusztus 1., csütörtök 19:53

A Paksi FC magabiztosan utazhatott Ciprusra, mivel háromgólos előny birtokában lépett pályára a csütörtöki visszavágón a Gyurcsó Ádámot is foglalkoztató AEK Larnaca vendégeként a labdarúgó Konferencia Liga selejtezőjének második fordulójában. A tolnaiak kapujába visszakerült a hétvégi NB I-es bajnokin pihenőt kapó Szappanos Péter – akit információink szerint ez a belga élvonalbeli klub szerezne meg – míg a ciprusiaknál Gyurcsó a betegségét követően nem került keretbe.

1. félidő

Aktívan kezdte az AEK a találkozót, de azért a hatalmas rohamok elmaradtak. A 7. percben egy jobbról érkező beadás találta meg a másik oldalon Bruno Gamát, aki Osváth mellől, 8 méterről fölé lőtt. A Paks sem adta fel azonban a támadásokat, nem sokkal később Vécsei továbbítása után Tóth Barna fordult le védőjéről és félfordulattal lőtt kapura.

A 15. percben Faraj passza után Cabrera közeli kísérleténél volt résen Szappanos, majd két percre rá kis híján vezetést szerzett a Paks, amikor Haraszti vissza gurítása után Tóth Barna nagy helyzetben, 11 méterről alig lőtt fölé.

A 19. percben azonban már zörgött a hazaiak hálója: Haraszti a bal oldalról, éles szögből végzett el szabadrúgást a 16-os előterében és célba vette a rövid, jobb alsó sarkot, amivel meg is lepte a hazaiak kapusát és vezetéshez juttatta a Paksot, 0-1.

A 35. percben jogosan reklamáltak büntetőt a hazaiak, ekkor Lenzsér találta el Cabrera lábát a 16-oson belül, ám a játékvezető úgy látta, hogy nem történt semmi - valószínűleg ha működött volna a VAR ezen a meccsen, akkor tizenegyes következhetett volna.

Még a szünet előtt sikerült tovább növelnie előnyét a Paksnak: a 42. percben egy hosszú indítást követően Papp Kristóf indult meg a jobb oldalon, majd a 16-oson belülre érve egy csel után hat méterről a bal alsóba lőtt, 0-2.

A 45. percben Rohden fejesénél még bemutatott egy nagy bravúrt Szappanos, ám ebben a játékrészben már újabb gól nem esett.

2. félidő

A fordulás után hét perccel Bruno Gama bal alsóba tartó tekerése a kapufán csattant.

Ezt követően a Paks magabiztosan őrizte az előnyét, már kevésbé preferálta a támadásokat, míg a ciprusiakon már látszódott, hogy elfogyott a hitük és a találkozó végét várták, így nem alakultak ki helyzetek sokáig.

A 77. percben aztán hosszú időt követően akadt dolga Szappanosnak, Naoum rövid alsóba tartó lövése azonban nem okozott nagyobb gondot. Nagyobb izgalmakat már nem hozott a hátralévő idő, így a Paks 5-0-s összesítéssel jutott a következő körbe, ahol a montenegrói Mornar lesz az ellenfele.

Konferencia Liga, 2. selejtezőkör, visszavágó

AEK Larnaca (ciprusi)-Paksi FC 0-2 (Haraszti 19., Papp 42.)

AEK: Alomerovic – Sanchez (Milicevic, 46.), Ekpolo, Roberge, Garcia – Rohden (Naoum, 59.), Jimmy Suarez – Faraj (Santos, 67.), Diemers, Gama (Demetriou, 77.) – Cabrera (Sol, 59.).

Paks: Szappanos – Ötvös, Vas, Lenzsér – Osváth (Kovács K., 81.), Windecker (Silye, 81.), Vécsei, Papp (Balogh, 74.), Szabó J. – Tóth B. (Böde, 59.), Haraszti (Szabó B., 59.).

Továbbjutott: Paksi FC - összesítésben 5-0-val

10-szeres bajnok nézte ki
Loic Nego
A Saint-Étienne fontolgatja a Le Havre 33 éves magyar válogatott játékosának a szerződtetését.
Ajánlat Dibuszért
Kubatov Dibusz korábbi francia ajánlatáról: "Kijött neki, hogy 1500 euró pluszért nem mozgatja a családját, emellett van vele egy hosszú távú megállapodásunk, és jól is érzi magát, szerintem már nem is kellene neki mozognia."