Fotó: fehervarfc.hu

KL-selejtező: Bombagóllal került hátrányba, de a 60 percet emberelőnyben játszó Vidi fejesekkel fordított - videók

Christensen és Spandler is fejjel talált be, így a Vidi egygólos előnyt harcolt ki az azerbajdzsáni odavágón.
Nyikes Zoltán 2024. július 25., csütörtök 19:53
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. július 25., csütörtök 19:53

A Fehérvár az azeri Sumqayit vendégeként kezdte meg szereplését a Konferencia Liga selejtezőjének második fordulójában, ez pedig a nyáron kinevezett új vezetőedző, Pető Tamás első tétmeccse is volt egyben.

1. félidő

A 9. percben a 16-os jobb oldali sarka előtt végzett el szabadrúgást Christensen, de nagyjából 1,5 méterrel a bal felső sarok fölé lőtt, egy percre rá pedig Sadykhov lövése rezgette meg az oldalhálót. A 17. percben egy felpörgött labdát Gradisar ollózva lőtt kapura, de épp középre ment, így könnyen védett a kapus, mindenesetre a kísérlet látványos volt.

A 20. percben megszerezték a vezetést a hazaiak: egy szöglet után Serafimov középre fejelte ki a labdát, ahol érkezett Abullazadah és 20 méterről bombagólt lőtt a bal sarokba, 1-0.

A 31. percben Bedi jobb alsóba tartó lövésére ért le a kapus, majd egy minutummal később egy légipárbaj során Khachayev könyökkel fejbe találta Gradisart, a játékvezető pedig felmutatta neki a második sárga lapot, így emberelőnybe került a Vidi.

A szünet előtt pedig jött is az egyenlítés, a 39. percben Bedi a 16-oson belülről, balról, az alapvonalról adott középre félmagasan, a berobbanó Christensen pedig öt méterről a bal sarokba fejelt, 1-1.

A szünetig még Pető léc alá tartó lövését ütötte ki szögletre a kapus, valamint Pető balról érkező beadásáról milliméterekkel maradt le középen, nagy helyzetben Serafimov.

2. félidő

Jól folytatódott a találkozó, az 52. percben Katona 25 méterről beívelt szabadrúgását követően Spandler fejelt a jobb alsóba örzője mellől, négy méterről, 1-2.

A Vidi nagy fölénye ezután is megmaradt, ám a nagy helyzetek elmaradtak, sokáig mindössze Csongvai veszélytelen lövését lehetett feljegyezni. A 78. percben aztán közel járt az újabb gólhoz a magyar csapat, ekkor Larsen vállalkozott lövésre 21 méterről, megpattanó kísérlete a jobb oldali kapufán csattant.

A maradék időt is rutinosan lehozta a Vidi, az azeriek nem jelentettek veszélyt a kapura, így az NB I-es csapat egygólos előnyt harcolt ki az odavágón.

Konferencia Liga, 2. selejtezőkör, első mérkőzés

Sumqayit (azeri)–Fehérvár FC 1-2 (Abdullazada 20., ill. Christensen 39., Spandler 52.)
Kiállítva: Khachayev (32.)

Sumqayit: Dzhenetov – Muradov, Badalov, Khachayev, Radovic (Mustafayev, 63.) – Kehat, Abdullazada,Fernando Medeiros (Mossi, 85.) – Rezabala, Vujnovic (Ahmadzana, 46.), Sadykhov (Quliyev, 85.).

Vidi: Tóth – Melnyk, Serafimov, Spandler, Schön – Csongvai, Bedi (Larsen, 66.), Christensen – Pető (Babos, 66.), Gradisar (Kovács P., 85.), Katona (Kovács M., 57.).