KL-selejtező: Nagyot fordult a világ a Pakssal, Bognár csapata otthon ütötte ki az esélyesebbnek tartott Gyurcsóékat - videók

Nagy meglepetésre háromgólos előnyt harcolt ki a Paks az AEK Larnaca elleni odavágón. Haraszti bombagólt lőtt, Hahn pedig súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett.
Nyikes Zoltán 2024. július 25., csütörtök 21:53
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. július 25., csütörtök 21:53

Az Európa Liga selejtezőjében történt, román másodosztályú Corvinul Hunedoara elleni fiaskó után a Paks a Konferencia Ligába átkerülve a Gyurcsó Ádámot is foglalkoztató ciprusi AEK Larnaca ellen javíthatott a nemzetközi porondon. Bognár György a találkozó előtt érdekesen úgy fogalmazott, hogy a Larnaca ellen indul számukra az első nemzetközi szereplés, hiszen a hazai, Corvinul elleni találkozó edzőmeccs jelleget öltött, ugyanakkor remek tanulsággal szolgált.

1. félidő

És már az első percektől látszott, hogy a Paks jóval koncentráltabban és szervezetten lép pályára ezúttal, mint a románok ellen, és már az első helyzetéből előnyt is szerzett a magyar csapat. A 17. percben Haraszti hatalmas gólt lőtt 12 méterről, éles szögből a jobb felsőbe, 1-0.

A 29. percben a túloldalon Szappanosnak először kellett védenie, és rögtön egy nagyot Diemers lövésénél.

A 39. percben Hahn ütközött a ciprusiak kapusával, és súlyos térdsérülést szenvedett, nézni is rossz volt a visszajátszások alapján a támadó térdének kimozdulását. A közvetítésben az M4 Sport kommentátora, Knézy Jenő elmondta, hogy a paksiaktól kapott információja szerint Hahnnál szakadásgyanú merült fel, amint lesz pontos diagnózis, arról később ad tájékoztatást a klub.

Még a szünet előtt kis híján kétgólosra nőtt a Paks előnye, a 42. minutumban egy balról érkező szabadrúgást követően a kapu előtt öt méterre teljesen üresen álló Szabó Jánoshoz pattant a labda, aki egy igazítást követően lőtt, de addigra odaért Milicevic és hatalmasat blokkolt.

2. félidő

A fordulás után sem jöttek a ciprusi rohamok, Fran Sol csúsztatását könnyedén védte az 56. percben Szappanos. Öt percre rá Vécsei felpasszolt labdáját vette át és védőjét becsapva remekül fordult kapura Tóth Barna, akinek a lövését követően a kapus lábáról és a kapufáról a hálóba pattant a játékszer, 2-0.

És itt még nem volt vége! A 74. percben egy szöglet után a vendégek kapusa ütötte ki a labdát Tóth Barna szorításában épp középre, ahol Ötvös eszmélt a leggyorsabban és a kapu közepébe bombázott, 3-0.

A 81. percben hosszú idő után veszélyeztetett a Larnaca, de Cabrera szerencsére egy picivel a bal sarok mellé fejelt. A 93. percben egy kecsegtető helyről elvégzett szabadrúgásnál még szükség volt Szappanosra, hogy ne szülessen meg a ciprusiak szépítő gólja Gama révén.

A Paks végül háromgólos előnyt harcolt ki, és ezzel nagy lépést tett a továbbjutás felé.

Konferencia Liga, 2. selejtezőkör, 1. mérkőzés

Paksi FC–AEK Larnaca (ciprusi) 3-0 (Haraszti 17., Tóth B. 61., Ötvös 74.)

Paks: Szappanos – Vas, Kinyik, Ötvös – Osváth, Papp (Böde, 90.), Vécsei (Balogh, 81.), Windecker, Szabó J. – Hahn (Tóth B., 41., Horváth 90.), Haraszti (Mezei, 81.).

AEK: Alomerovic – Sanchez (Ekpolo, 75.), Milicevic, Roberge, Garcia – J. Suárez, L. Gustavo (Rohden, 66.) – Faraj, Diemers (Gama, 75.), Gyurcsó (Santos, 57.) – Sol (Cabrera, 66.).

KL-selejtező: Bombagóllal került hátrányba, de a 60 percet emberelőnyben játszó Vidi fejesekkel fordított - videók
Christensen és Spandler is fejjel talált be, így a Vidi egygólos előnyt harcolt ki az azerbajdzsáni odavágón.