Fotó: paksifc.hu

Konferencia Liga: A Paks kiütötte a rendkívül durva és sportszerűtlen montenegrói ellenfelét - videó

A Paks a Konferencia Liga selejtezőjében 3-0-ra legyőzte hazai pályán a Mornart, amely nem túl szimpatikus csapat benyomását keltette.
Csakfoci.hu 2024. augusztus 7., szerda 21:01
Szerző: Csakfoci.hu 2024. augusztus 7., szerda 21:01

Jól kezdett a Paks, a meccs elején Harasztinak volt egy lövése, amit védett a kapus. A hatodik percben Böde fejese után az egyik montenegrói védő kézzel ért a labdához. A VAR kihívta a játékvezetőt, aki három percig nézte az esetet, majd kifelé ítélt szabadrúgást, mivel úgy ítélte meg, hogy Böde volt szabálytalan. Furcsa döntés....

Nem sokkal később Haraszti 20 méteres szabadrúgása csak kicsivel ment mellé.  A 32. percben Szappanos tolt szögletre egy távoli lövést.

Még a szünet előtt emberelőnybe kerültek a hazaiak: Ondong Mba taposta meg csúnyán Vécseit, a VAR újra kihívta a bírót, aki miután megtekintette az esetet, kiállította a vendégek támadóját.

Érdekes módon ettől a Mornar erőre kapott és a hosszabbításban Szappanosnak kétszer is nagyot kellett védenie.

A második félidő elején Ötvös lőtt 22 méterről az oldalhálóba. Az 59. percben megszerezte a vezetést a Paks: Windecker kapufára fejelt egy beadást, majd begyűjtötte a labdát, amit középre ívelt, Böde pedig öt méterről a hálóba fejelt.

A 60. percben kilenc főre csökkent a montenegrói együttes: Djurisic lekönyökölte Windeckert, sárgát kapott, majd reklamált is, amiért kiállította őt a játékvezető. Ennek ellenére a 65. percben ismét Szappanosnak kellett védenie egy kemény löketet. A 70. percben Ötvös bombája szállt kicsivel fölé.

A hajrában a vendégek sportszerűtlenül húzták az időt: Zoric percekig feküdt a földön, majd hordágyat kért és miután levitték, azonnal felpattant és elkezdte rugdosni a bójákat. Az őt lekísérő masszőrt a lelátóról megdobták egy zacskóval, mely után tíz másodperccel a földre esett és őt is ápolni kellett.

Nem meglepő, hogy a furcsa közjátékok után a játékvezető 10 percet hosszabbított.

A 96. percben Ötvöst buktatták a tizenhatos vonalán, először csak szabadrúgást ítélt a bíró, majd miután a VAR rászólt a fülére, 11-esre változtatta az ítéletet. A büntetőt Szabó a jobb sarokba vágta. A 100. percben Mezei passza után Tóth Barna 11 méterről a jobb sarokba passzolt, amivel kialakult a 3-0-s végeredmény.

A visszavágót egy hét múlva rendezik Montenegróban.

Konferncia Liga, 3. selejtezőkör, 1. mérkőzés:

Paks - Mornar (montenegrói) 3-0 (Böde 59., Szabó B. 98. - 11-esből, Tóth. B. 100.)

Paks: Szappanos - Osváth, Kinyik, Szabó - Ötvös, Vécsei (Szabó B., 46.), Papp (Mezei 67.), Windecker (Zimonyi 73.), Vass - Haraszti (Kocsis 82.), Böde (Tóth B. 73.)

10-szeres bajnok nézte ki
Loic Nego
A Saint-Étienne fontolgatja a Le Havre 33 éves magyar válogatott játékosának a szerződtetését.
Ajánlat Dibuszért
Kubatov Dibusz korábbi francia ajánlatáról: "Kijött neki, hogy 1500 euró pluszért nem mozgatja a családját, emellett van vele egy hosszú távú megállapodásunk, és jól is érzi magát, szerintem már nem is kellene neki mozognia."