Fotó: fehervarfc.hu

Konferencia Liga: A Vidi-kapus hatalmas bravúrjai miatt nem dőlt el már korábban a továbbjutás

A Konferencia Liga 3. selejtezőkörének visszavágóján a Fehérvár hazai pályán is kikapott a ciprusi Omoniától és elbúcsúzott a sorozattól.
Csakfoci.hu 2024. augusztus 14., szerda 19:57
Szerző: Csakfoci.hu 2024. augusztus 14., szerda 19:57

Az Omonia nagyon megnyomta az első negyedórást, csak Tóth Balázs bravúrjainak volt köszönhető, hogy a vendégek ekkor még nem találtak be.

A 6. percben előbb Khammas veszélyes szabadrúgását ütötte ki, majd Erakovic 17 méteres löketét tolta léc fölé a Vidi kapusa. A 13. percben Simic fejesét is nagy bravúrral szedte ki Tóth. Egy perccel később Maric fejese a kapufát érintve hagyta el a játékteret.

A félidő közepén Bedi 22 méteres lapos lövése ment mellé.

A 28. percben góllá érett az Omonia fölénye. Kigurigázták a Vidi védelmét, majd Simic az alapvonalról középre passzolt, Semedo négy méterről nem hibázott. A 37. percben Semedo duplázhatott volna, de Tóth jól jött ki a kapujáéból és leszedte a labdát a támadó lábáról.

A második félidőt jól kezdte a Vidi, Bedi fejese csak kicsivel ment fölé. Az Omonia okosan őrizte az előnyét, nem kockáztatott feleslegesen.

A 73. percben Stefanelli éles szögből leadott lövését védte Fabiano, nem sokkal később Kovács közeli próbálkozását is védte a kapus.

A Fehérvár  a hajrára beszorította ellenfelét, a 87. percben Huszti fejesét követően mentettek a védők.  A 90. percben Tótnak kellett még hárítani egy életerős lövést, ugyanezt megtette a 95. percben is, de a felperdülő labdát Kakoulli egy lépésről a hálóba passzolta.

Az Omonia kettős győzelemmel jutott tovább, a Vidi kiesett a Konferencia Ligából.

Konferencia Liga, 3. selejtezőkör, 2. mérkőzés:

Fehérvár - Omonia 0-2 (Semedo 28., Kakoulli 95.), továbbjutott az Omonia 3-0-val

Fehérvár: Tóth - Melnyik (Huszti, 46.), Serafimov, Spandler, Milicevic - Katona (Kovács M., 75.), Bedi, Csongvai, Pető (Babos, 46.) - Christensen (Stefanelli 58.), Holender (Kovács P., 46.)

Omonia: Fabiano - Diounkou (masouras 92.), Panagiotou, Coulibaly, Khammas - Erakovic (Atzili 81.), Maric - Simic, Saidou (Charalampos, 46.), W. Semedo (Kousoulos 81.) - Stepinski (Kakoulli 90.)

DAC
Skrtel máris távozott
Szeptember közepén érkezett, valamivel több mint egy hónap után távozott a DAC sportigazgatói pozíciójából a korábbi klasszis védő, Martin Skrtel.