Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Közel volt a nagy Puskás-csoda a KL-ben: Tizenegyespárbaj után esett ki a Fiorentina ellen az NB I-es csapat - videók

A Puskás Akadémia a 97. percben harcolta ki a hosszabbítást, majd kettős emberelőnyben is játszott, de végül tizenegyespárbajban dőlt el a továbbjutás sorsa.
Nyikes Zoltán 2024. augusztus 29., csütörtök 23:48
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. augusztus 29., csütörtök 23:48

Az egy héttel ezelőtti, idegenben elért döntetlen után a Puskás Akadémia hazai környezetben harcolhatta ki fennállása során először, hogy egy nemzetközi kupasorozat főtábláján szerepeljen. Előzetesen a felcsúti gárdának nem sok esélye lehetett a legutóbbi két szezonban döntős olasz Fiorentinával szemben, Hornyák Zsolt csapata azonban 12 percnyi játék után már két góllal vezetett Firenzében, ahonnan végül 3-3-as döntetlennel távozott a Konferencia Liga-playoff első mérkőzésén.

A Puskás Akadémia százszázalékos mérleggel vezeti az OTP Bank Ligát, az elmúlt hétvégén pedig elhalasztotta bajnokiját. A Fiorentina ezzel szemben a Serie A-ban két fordulót követően még nyeretlen, két döntetlennel a 12. helyen áll - ezekkel az eredményekkel a hátuk mögött nézett farkasszemet egymással a két csapat a Pancho Arénában.

1. félidő

Akárcsak Firenzében, Felcsúton is nagyon bátran kezdett a Puskás Akadémia és már a 7. percben Levi lerántása után kecsegtető helyről, 19 méterről végezhetett el szabadrúgást a az NB I-es csapat, de Puljic lövése végül a sorfalon megpattant, majd Stronati fejese veszélytelen volt. A 9. percben a saját tizenhatosán belül adta el a labdát a Fiorentina, majd Puljic passza után Favorov került helyzetbe, de a bal alsóba tartó lövésében kevés erő volt, így leért De Gea.

A 20. percben aztán a Fiorentina is mutatott valamit, Kean verte meg Stronatit a 16-oson belül, majd keresztbe ellőtte a kapu előtt a labdát, ám szerencsére az hosszú volt mindenkinek. Ezt követően is jóval aktívabban játszott a Puskás, és a 40. percben nagyon közel került a gólszerzéshez, ekkor Nissila szolgálta ki remekül Puljicot, aki öt méterről, hatalmas ziccerben lőhetett, de nem ment eléggé szélre, így De Gea bravúrral védeni tudott.

2. félidő

A szünet után is sorjáztak a Puskás-lehetőségek, hat percen belül két kapufát is feljegyezhettünk a felcsútiak neve mellé. Előbb Nissila szabadrúgása után Golla fejese ment kapufára, majd Levi balról érkező beadása nagy ziccerben találta meg Plseket, akinek a fejesét De Gea bravúrral ütötte a keresztlécre.

David de Gea (Fiorentina) incredible reflex save against Puskás Akadémia
byu/50lipa insoccer

A sok kihagyott helyzet pedig megbosszulta magát az 59. percben: Kouame csúsztatott Keanhez egy felívelt labdát, az olasz csatár Gollával szemben megnyert egy párharcot - a Puskás védője a földön maradt az arcát fájlalva -, megindult a kapu felé és 18 méterről kilőtte a jobb alsót, 0-1.

Puskas Akademia 0-[1] Fiorentina - Moise Kean 59' [3-4 agg.]
byu/bigwallclimber insoccer

A bekapott gól megfogta a Puskást és a következő időszakban kevésbé tudott veszélyes lenni támadásban. Hornyák Zsolt a pályára küldte Komáromit és Colleyt is, hogy felrázza a támadójátékot. A hajrában főként szögletek és pontrúgások révén igyekezett helyzetet kialakítani a Puskás Akadémia, de jól állta a sarat a firenzei védelem.

A 91. percben egy szabadrúgást követően kézgyanús szituációnál reklamált egy emberként tizenegyest a Puskás Akadémia, ám a játékvezető úgy ítélte meg, hogy ez nem ért büntetőt. A 94. percben Colley esett el Ranieri mellett a 16-oson belül, a játékvezető pedig tizenegyest ítélt és második sárgát mutatott fel a védőnek, aki így a kiállítás sorsára jutott. A Fiorentina-játékosok nagyon tiltakoztak, de a VAR-szobából is megerősítették a tizenegyes tényét. A labda mögé Nagy Zsolt állt és a bal sarokba helyezett, De Gea nem találta el az irányt - 1-1, hosszabbításra mentette a meccset a Puskás, teljesen megérdemelten.

Hosszabbítás

A kétszer tizenöt perces hosszabbításban pedig kettős emberelőnybe került a Puskás, a 97. percben Colley-t rántotta le Comuzzo 17 méterre a kaputól, amiért sárgát kapott, és mivel neki is ez volt a második ilyen lapja, ezért őt is kiállította a játékvezető. A megítélt szabadrúgást Favorov végezte el, a jobb alsóba tartó lövését De Gea ütötte ki.

Egy percre rá Nissila balról érkező beadása átszállt a hosszúra Nagy Zsolthoz, aki egy pattanás után kapásból célba vette a jobb sarkot, azonban De Gea óriásit védett. A 105. percben a Fiorentina is veszélyeztetett, Biraghi szabadrúgása a jobb felső felett ment el.

A 110. percben Favorov beadását követően Komáromi fejese alig ment el a jobb alsó mellett. A Puskás végül nem tudta kihasználni a kettős emberelőnyt, így tizenegyespárbajban dőlt el a továbbjutás kérdése.

Tizenegyespárbaj

1. kör: Komáromi és Mandragora is bevágta középre, 1-1.
2. kör: Favorov a jobb sarokba helyezett, Kouamé a bal alsóba, 2-2.
3. kör: Golla és Colpani is a bal alsóba lőtt, 3-3.
4. kör: Szolnoki jobbra tartó lövését védte De Gea, Richardson nem hibázott, 3-4.
5. kör: Nagy Zsolt a bal alsóba helyezett, Biraghi a jobb felsőbe helyezett, 4-5.

Konferencia Liga, playoff, 2. mérkőzés

Puskás Akadémia–Fiorentina (olasz) 1-1 (Nagy Zs.  97 - 11-esből, ill. Kean 59.) Tizenegyesekkel: 4-5
Kiállítva: Ranieri 94., Comuzzo 97.

Puskás Akadémia: Pécsi – Maceiras, Golla, Stronati, Nagy Zs. – Plsek (Szolnoki, 79.), Favorov, Nissila – Soisalo (Vékony, 88.), Puljic (Komáromi, 67.), Levi (Colley, 67.).

Fiorentina: De Gea – Martínez Quarta (Parisi, 71.), Pongracic (Comuzzo, 54.), Ranieri – Dodo (Kayode, 83.), Amrabat, Richardson, Biraghi – Ikoné (Colpani, 54.), Kean (Mandragora, 91.), Sottil (Kouamé, 54.).

10-szeres bajnok nézte ki
Loic Nego
A Saint-Étienne fontolgatja a Le Havre 33 éves magyar válogatott játékosának a szerződtetését.
Ajánlat Dibuszért
Kubatov Dibusz korábbi francia ajánlatáról: "Kijött neki, hogy 1500 euró pluszért nem mozgatja a családját, emellett van vele egy hosszú távú megállapodásunk, és jól is érzi magát, szerintem már nem is kellene neki mozognia."