Fotó: Rácz Ádám

Küzdelmes döntetlen a Nemzetek Ligájában: Hollandia a 83. percben mentett pontot a magyar válogatott ellen - videó

Sallai Roland első félidős góljára Denzel Dumfries a 83. percben válaszolt, így a magyar válogatott 1-1-re végzett a hollandokkal a Puskás Arénában.
Csakfoci.hu 2024. október 11., péntek 22:42
Szerző: Csakfoci.hu 2024. október 11., péntek 22:42

Marco Rossi 69. mérkőzésén a magyar labdarúgó-válogatott a hollandokat fogadta a Nemzetek Ligája élvonalának harmadik fordulójában. Az olasz-magyar szakember egyébként ezzel beérte Sebes Gusztávot a kapitányok rangsorának második helyén, és már csak Baróti Lajos (117) előzi meg őt ezen a listán.

A vendégek birtokolták többet a labdát az első percekben, az első lövés mégis a mieink előtt adódott, ekkor Schäfer távoli kísérlete ment méterekkel a kapu fölé. A magyarok több alkalommal is határozottan léptek oda a vendégeknek, ezt a játékvezető a 13. percben elégelte meg, ekkor Varga Barnabás kapott sárga lapot.

A 14. percben Dibusz jól lépett ki, és szépen hárította Reijnders balról visszatett labdáját. Ez volt az első kaput eltalált lehetőség. Néhány perccel később Sallai révén egy kapufáig is eljutott a magyar csapat. A Galatasaray támadója Szoboszlai laposan betett szöglete után találta el a bal kapufát.

A 28. percben ismét Reijnders próbálkozott holland részről, a Milan középpályása ballal lőtt, Dibusz ezúttal is hárított, majd a folytatásban Timber lövése nem volt jó, jócskán mellé ment. A 32. percben aztán megszületett Magyarország vezető gólja: ekkor egy határozott labdaszerzés után Nagy Zsolt indult meg a bal oldalon, majd tűpontosan a jobbról érkező Sallaihoz emelt, aki öt méterről a bal felsőbe bombázott (1-0).

A 38. percben magyar meccsen ritkán látható jelenetek játszódtak le: Szoboszlai rosszul végzett el egy kirúgást, amiért a hollandok közvetett szabadrúgást kaptak, mintegy nyolc méterre a kapunktól. A legurított labdát végül Gakpo lőtte el, Dibusz pedig fogta. A folytatásban több helyzet nem született, 1-0-ra vezettek a magyarok a szünetben.

A félidőben Botka Endre folytatta a megsérülő Dárdai Márton helyén.

Dumfries jobbról jövő beadását Fiola mentette szögletre, majd Gakpo beadását csúsztatta meg De Vrij, azonban Dibusz ezt is ki tudta ütni. Később Reijnders lépett ki egy remek passz után, azonban elszórakozta a ziccert. Egy re sokasodott a holland szabadrúgások száma, ezúttal is De Vrij próbálkozott, most nem talált kaput.

Folytatódott a holland nyomás, Reijnders ballal lőtt a kapu mellé a 64. percben, aztán Van de Ven bombázott fölé 20 méterről. Újabb veszélyes beadás érkezet balról, ezúttal a csereként beállt Brobbey fejelt a bal kapufa mellé. A 79. percben Csoboth lépett volna ki Szoboszlai passza után, azonban Van Dijk szabálytalankodott vele szemben, amiért megkapta a második sárgáját (az elsőt egy korábbi reklamálás miatt kapta).

A 83. percben Dumfries révén egyenlített Hollandia: az Inter védője egy jobboldali szabadrúgás után fejelt a kapu jobb oldalába (1-1).

A hátrelévő időben Gera Dániel személyében újoncot avattunk, több lehetőséget azonban nem született, így 1-1-re végeztünk a hollandokkal.

Nemzetek Ligája, A-divízió

Magyarország-Hollandia 1-1 (Sallai 32., Dumfries 83.)

Kiállítva: Van Dijk 79.

Magyarország: Dibusz - Fiola, Orbán, Dárdai M. (Botka, a szünetben) - Bolla (Gera, 89.), Schäfer, Nikitscher, Nagy Zs. - Szoboszlai, Varga B. (Nagy Á., 79.), Sallai (Csoboth, 65.)

(cserék: Tóth, Szappanos, Szűcs, Schön, Nagy, Ádám, Gera, Dárdai P., Gazdag, Kata, Botka, Csoboth)

Hollandia: Verbruggen - De Vrij (Malen, 76.), Van Dijk, Van de Ven - Dumfries, Gravenberch, Reijnders, Timber (Til, 76.) - Simons (De Ligt, 81.), Zirkzee (Brobbey, 76.), Gakpo (Hato, 89.)

(cserék: Olij, Flekken, Geertruida, Hato, Brobbey, Frimpong, De Ligt, Kluivert, Malen, Wieffer, Til, Maatsen)

Muhamed Besic
Muhamed Besic a Shamrock Rovers csapatával edz Írországban, miután a nyáron távozott a Ferencvárostól.
Balogh Botond
Olasz sajtóhírek szerint az Inter is érdeklődik a fiatal magyar védő, Balogh Botond iránt.
Feczkó újra munkát kapott a klubnál
Az NB II-es Kisvárdától a 2. fordulót követően távozó szakember a Várda LA-n a nemzetközi kapcsolatokért, illetve a külföldi akadémiákkal és egyesületekkel való kapcsolattartásért felel.