Fotó: facebook.com/1.FCNuernberg

Légiósok: Hiába vezetett sarkazós góllal a három Dárdaival vereséget szenvedő Hertha - videó

Dárdai Pál a kispadon, Márton és Bence pedig a pályán próbált helytállni vasárnap Nürnbergben, de végül pontszerzésnek nem örülhetett a magyar futballcsalád a Bundesliga 2-ben.
Csakfoci.hu 2023. október 22., vasárnap 15:59
Szerző: Csakfoci.hu 2023. október 22., vasárnap 15:59

Pedig az ezt megelőző négy meccséből hármat megnyerő berlini gárda már a 15. percben előnybe került Bajorországban, Prevljak közeli sarkazós góljával, ám a találkozó nagyobbik részében fölényben futballozó Nürnberg a második félidőben felőrölte a Herthát.

A hazaiak a szünet után nem sokkal egyenlítettek, majd a berlini Kempf kiállítását küvetően, egy öngóllal előnybe is kerültek. Bár Márquezt a Nürnbergből is kiszórta nem sokkal később a játékvezetőt, a házigazda tíz a tíz ellen is betalált még, így 3-1-re megnyerte az összecsapást.

Dárdai Pál együttesében a tréner középső gyermeke, Dárdai Márton végig a pályán volt (középhátvédként és védekező középpályásként is játszott a meccs folyamán), a legfiatalabb Dárdai-fiú, Bence pedig csereként szállt be a 63. percben. Ifjabb Dárdai Pál sérülése miatt továbbra is hiányzik a Bundesliga 2 középmezőnyében tanyázó Herthából.

Bundesliga 2, 10. forduló:

Nürnberg – Hertha BSC 3-1 (Castrop 57., Leistner 72. – öngól, Hajasi 84., ill. Prevljak 15.) – piros lap: Márquez (Nürnberg, 74.), ill. Kempf (Hertha, 68.)

Hertha: "Bes*ari alakok vagytok!" - videóra vették, ahogy Dárdai durván leteremti a játékosait az öltözőben
A magyar szakember egyik keményebb beszéde is bekerült a Hertha dokumentumsorozatának legfrissebb részébe.
Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.