Légiósok: Két Dárdaival kapott ki nagyon a Hertha otthon az alsóházi riválistól

Dárdai Márton kezdőként, Dárdai Palkó pedig csereként lépet pályára a meglepetésre nagy különbséggel elbukott vasárnapi Hertha-bajnokin a Bundesliga 2-ben.
Csakfoci.hu 2024. szeptember 29., vasárnap 15:34
Szerző: Csakfoci.hu 2024. szeptember 29., vasárnap 15:34

A Hertha BSC szezonbeli negyedik hazai mérkőzésén elszenvedte harmadik vereségét. A berlini csapat végül teljesen egyértelműen és megérdemelten kapott ki 4-1-re az eddig mindössze egy győzelmet gyűjtő Elversbergtől az Olimpiai Stadionban, így a fővárosiak 7 forduló után beragadtak a középmezőnybe.

A nemrég szerződést hosszabbító Dárdai Márton keződként lépett pályára, majd a 17. percben sárga lapott kapott, majd a 77. percben lecserélték, miközben bátyja, a szintén magyar válogatott Dárdai Palkó a 68. minutumban állt be a kispadról, ekkora egyébként már kialakult a végeredmény a több mint 43 ezer szurkoló előtt.

A berliniek 16 éves saját nevelésű játékosa, a kameruni származású, de német Boris Lum a Hertha történetének legfiatalabb játékosa lett, amikor csereként bevetették - ő lett aztán a végén a legfiatalabb sárga lapos Hertha-focista is.

Bundesliga 2, 7. forduló:

Hertha BSC - Elversberg 1-4 (Cuisance 60., ill. S. Sahin 4., 65. - mindkettőt 11-esből, Schnellbacher 30., Damar 52.)

Bundesliga: Gulácsinak 11-esből sem tudtak gólt lőni, megint lehúzta a rolót; Schäferék a 96. percben kaptak ki – eredmények, videók
Sima győzelemmel javított klubrekordot a Leipzig.
Magyar kapus igazolt külföldre
Bánfalvi Dániel
A Vasas-nevelésű, legutóbb az NB III-as Komáromban védő Bánfalvi Dániel a német ötödosztályú BSV Rehden együtteséhez igazolt.
Ki lesz az új edző?
Feczkó Tamás távozása óta több edzővel is tárgyalt a Kisvárda, de egyelőre senkivel nem született megállapodás.