Csütörtök kora délután a török másodosztályú Boluspor ráijesztett a Galatasarayra a Török Kupa második fordulójában, ám a 12. percben szerzett hazai gólra néggyel válaszolt az élvonalbeli csapat, így magabiztosan jutott tovább a következő körbe.
A találkozóra nem nevezték Sallai Rolandot, akivel kapcsolatban Okan Buruk vezetőedző elmondta, hogy sérülést szenvedett.
– Sallainak a tegnapi edzésen volt problémája az ágyékánál, emiatt félbe kellett hagynia az edzést, pedig az volt a terv, hogy ma kezdeni fog a kupameccsen – mondta a szakember, aki azt azonban egyelőre nem tudta megmondani, mennyit kell kihagynia a magyar válogatott játékosnak.
Sallaival kapcsolatban előbb egy másik aggasztó hír is megjelent, mi szerint előfordulhat, hogy továbbra sem lesz tagja a Galatasaray Európa Liga-keretének a jövő héten folytatódó playoffban, este azonban már az átigazolási hírekben legtöbbször jól értesült Yağız Sabuncuoğlu pozitívabb hírrel szolgált.
A SportsDigitale újságírója azt írta, Okan Buruk azt tervezi, hogy Sallait, Moratát és Cuestát regisztrálja az EL-re, míg Mario Lemina lemaradhat a listáról - ebből a négy játékosból hármat választ majd ki a szakember.
Az EL-kereteken csütörtök éjfélig lehet változtatni. Mint ismert, Sallai nem volt tagja a keretnek a második számú kupasorozat alapszakaszában, miután később csatlakozott a török együtteshez.
🚨 Okan Buruk, UEFA Oyuncu Listesi'ne Sallai, Morata ve Cuesta'yı yazmayı düşünüyor. Lemina liste dışında kalabilir. Bu dört oyuncudan üçü yazılacak.
— Yağız Sabuncuoğlu (@yagosabuncuoglu) February 6, 2025