Miután kiderült, hogyan alakulnak majd a kalapok a Nemzetek Ligája következő kiírásánál, illetve sorsolásánál, a román ProSport eljátszott azzal a gondolattal, hogy mi van, ha összejön egy olyan pikáns négyes a B-divízióban, ahol Románia, Magyarország, Koszovó és Ukrajna egymás ellen játszik a 2026/2027-es NL-idényben?
A portál cikke szerint a politikai, történelmi vagy akár sportbeli és sokszor igencsak ádáz rivalizálások miatt az UEFA egyik illetékese is reagált arra, hogy mi van, ha egy ilyen forgatókönyv megvalósulna majd.
Mint írják, amennyiben Románia, Magyarország, Koszovó és Ukrajna egy csoportba kerül, az UEFA egy rendkívül érzékeny területre lép. A különböző fórumokon már nagy vonalakban tárgyalnak arról, hogy milyen különleges intézkedéseket kellene hozni annak érdekében, hogy a mérkőzések úgy kerüljenek megrendezésre, hogy elkerülhetők legyenek a szélsőséges helyzetek.
A ProSportnak az UEFA verseny- és mérkőzésszervezési osztályán dolgozó - meg nem nevezett - forrása fejtette ki véleményét.
Kétségtelen, hogy senki sem akar ilyen csoportot! A labdarúgást egy kisebb földrengés váltaná fel, a mérkőzések előzményei háttérbe szorítanák magát a játékot, és ez mindig a lehető legrosszabb a focinak. Sajnos ez egy valószínűsíthető helyzet, hatalmas nyomás nehezedne mind ránk, mind a négy országos szövetségre. Reálisan előfordulhat ez a helyzet, ezért kötelező előre elemezni is azt, minden lehetséges hatásával együtt, hogy felkészültek legyünk a szituációra.
Az egyetlen jó része az lehetne ennek a perspektívának, hogy az ilyesmire való felkészülés hasznos modellé válik minden más hasonló, jövőbeli helyzetre - fogalmazott az állítólagos megszólaló.
És hogy mik a konkrét érvek a nagy aggodalmak mögött? A ProSport kifejti.
- Egy esetleges Románia-Koszovó mérkőzés mind Bukarestben, mind Pristinában, balhésnak ígérkezne az őszi események után.
- "Egy Románia - Magyarország mérkőzés pedig már nem szorul leírásra a következmények tekintetében, bárhol is játszanák ezen a bolygón" - írják.
- A magyar-ukrán mérkőzések az aktuálpolitikai csatározások és a háború körül kialakult viták miatt válhatnának veszélyessé
- Akárcsak a magyar-koszovói párharcok, ahol a balkániak a Szerbiával egyre szorosabb politikai-gazdasági kapcsolatok miatt orroltak meg ránk.
- Hozzáteszik ehhez, hogy a román-ukrán kapcsolatok sem voltak soha soha felhőtlenek a területi viták miatt, lásd Bukovina helyzetét, és a két csapat szurkolótábora itt sem ápol túl jó viszonyt egymással.
Mindezek vezethetnének ahhoz, hogy egy ilyen Nemzetek Ligája-csoport valóságos aknamző lehessen minden résztvevő számára.



