Fotó: honvedfc.hu

Meglepő: Európai kupacsapat nevezheti ki a Honvédnál megbukott edzőt

A története során másodszor az Európa Ligában induló és a szerb bajnokságban a harmadik helyen végzett Topolya a horvát Dean Klafuricot nevezheti ki új vezetőedzőjének.
Csakfoci.hu 2024. június 28., péntek 18:23
Szerző: Csakfoci.hu 2024. június 28., péntek 18:23

Dean Klafuric neve a hazai futballért rajongók számára is ismerős lehet, hiszen az 51 éves horvát tréner 2022 októberétől 2023 májusáig a Budapest Honvéd kispadján ült és vezetésével búcsúztak az élvonaltól a kispestiek a tavalyi idényben.

A szakember most komoly kihívást kaphat, hiszen a Mozzartsport információi szerint szerb bajnokság egyik élcsapatának kispadjára ül le horvátként, a Topolyával pedig nem csak a hazai porondon, de a nemzetközin is megmutathatja magát, hiszen a vajdasági/bácskai gárda az Európa Ligában indulhat majd, miután a 3. helyen végzett a szerb Szuperligában.

Azért van egyébként szükség új vezetőedző kinevezésére Topolyán, mert a sikeres trénerüket, a klub történetének legeredményesebb edzőjét, Zarko Lazeticet az izraeli Maccabi Tel-Aviv elcsábította.

Klafuric a Honvéd mellett a Dinamo Zagrebnél, a horvát női válogatottnál és a Legia Varsónál is dolgozott többek között, utóbbival bajnoki címet és kupát is nyert 2018-ban.

Az NB I-es kieső egyik legjobb légiósa négy év után távozik és marad az élvonalban - hivatalos
Kétéves szerződést kötött a Nyíregyháza a Kisvárdáról távozó Jaroslav Navrátillal.
Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.