2024-09-10 HUN-BIH

Merész vélemény: "Bosznia úgy játszik, mint a Barcelona" - emiatt dicsérték agyon a magyar válogatott ellenfelét

Elragadtatta magát egy szerb újságíró.
Nyikes Zoltán 2024. október 14., hétfő 15:51
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. október 14., hétfő 15:51

Erős hasonlattal élt a SportKlub szerb újságírója, Vladimir Novakovic a bosnyák válogatottal kapcsolatban - szúrta ki a reprezentacija.ba az X-bejegyzést a Bosznia-Hercegovina - Németország Nemzetek Ligája-találkozót követően.

Csiribí-csiribá, Bosznia úgy játszik, mint a Barcelona

– írta az újságíró, utalva arra, hogy a bosnyák válogatott nagyon jó volt az átmenetekben és az ellentámadásainál gyakran tudott kialakítani helyzeteket 3-4 passzból, azt azonban kiemelte, hogy Barbarez csapatának a védelem a leggyengébb pontja.

A vasárnapi sajtótájékoztatón egyébként a bosnyákok szövetségi kapitánya is hangsúlyozta, hogy a németek elleni 2-1-es vereség alkalmával az utolsó tíz percben ők is megmutatták, mennyire szépen tudnak játszani. Szerinte a labdabirtoklás döntő fontosságú lesz hétfőn, a taktika pedig nagyban függ majd a magyarok játékától, mivel ha a vendégek agresszívan letámadják őket, akkor muszáj lesz védekezniük.

A bosnyákok követendő példaként tekintenek a magyar válogatottra: "Olyan csapattá váltak, amilyenek mi is szeretnénk lenni"
A bosnyák sajtóban nagyra becsülik a magyar válogatott fejlődését és az elmúlt években elért eredményeit.
Bajner külföldre igazolt
A legutóbb a még NB II-es Haladáshoz tartozó, ám ott 0 percet játszó Bajner Bálint a görög negyedosztályú PAE Episkopi csapatához igazolt.