Messzire került a Fradi Dániában a BL-főtáblától - videó

2-0-s vereséget szenvedett a dán Midjtylland otthonában a Ferencváros a Bajnokok Ligája 3. selejtezőkörének első meccsén, így most már bravúrra lenne szüksége ahhoz, hogy továbbjusson.
Dudás Gábor 2024. augusztus 6., kedd 21:11
Szerző: Dudás Gábor 2024. augusztus 6., kedd 21:11

Nehéz feladat várt Dániában a Ferencvárosra, amelynek vezetőedzője, Pascal Jansen eddigi szokásához híven nem forgatta fel csapatát, sőt, a múlt heti, angliai selejtezőhöz képest nem is változtatott a kezdőtizenegyen.

A dán bajnok Midjtylland ugyan többnyire mezőnyfölényben futballozott - főleg az első negyedótát követően -, de az FTC jól tartotta magát az első félidőben, sőt, komoly gólszerzési lehetőségei is voltak. A 3. percben például Rommens szöglete után Raul Gustavo fejelt kevéssel a kapu mellé.

A nyáron igazolt brazil bekk sajnos egy szűk negyedórával később is főszereplő lett: a 17. percben ő bizonytalankodott hátul, Osorio letámadta, és elpöckölte tőle a labdát. Bár Dibusz Dénes lábbal még mentett, a labda visszakerült a lengyel Adam Buksa elé, aki aztán a tulajdonképpen üresen maradt kapuba lőtt (1-0).

Igyekezett gyorsan reagálni a Fradi a bekapott gólra, Traoré már a 20. percben egyenlíthetett volna akár, de életerős lövését elcsípte a dánok kapusa. Aki az első félóra végén bravúrt mutatott be Zachariassen 6 méteres fejesénél is. Eközben Dibusznak is akadt azért bőven dolga: a 26. percben Buksa bombáját tolta ki a léc alól, majd nem sokkal később Simsir veszélyes beadásánál, majd Juninho fejesénél is nagyot mentett.

A 45. percben Pesic került helyzetbe, de hiába tette bele a lábát a labdába, az elgurult a bal kapufa mellett. A 48. percben aztán a Midjtylland 11-eshez jutott Ramírez kezezése és némi VAR-ozás után, de a török Simsir lövését Dibusz remek vetődéssel védeni tudta, így 1-0 volt az állás a szünetben.

A félidőben beállt a Bissau-guineai Franculino a dánokhoz, ami aztán sorsdöntő húzásnak bizonyult.

A 20 éves támadó az 59. percben még a jobb kapufát döngette meg egy remek tekeréssel, tíz perccel később viszont már nem kegyelmezett. Simsirtől kaptt remek kiugratást, így ziccerben léphetett ki, és 10 méterről nem is hibázott, az ezúttal tehetetlen Dibusz mellett lőtt a kapu jobb oldalába (2-0).

A folytatásban is maradt a dán fölény és az első félidőhöz képest jóval passzívabb és veszélytelenebb FTC a pályán. Jansen Ben Romdant és Abu Fanit is pályára küldte a második játékrészben, de ők sem tudták felpörgetni a vendégek támadójátékát.

Így maradt a 2-0, ezzel az FTC messzire került a továbbjutástól és nagy céljától, a BL-főtáblától, de a párharc azért még nem lefutott, igaz, Fradi-bravúr kellene a fordításhoz.

Bajnokok Ligája, 3. selejtezőkör, 1. mérkőzés:

FC Midjtylland - Ferencváros 2-0 (Buksa 17., Franculino 69.)

FCM: Olafsson - Andersson, Diao, Bech, Juninho (Gabriel, 70.) - Osorio (Romer, 87.), Castillo (Franculino, 46.), Martinez, Simsir (Askildsen, 87.) - Buksa (Brynhildsen, 78.), Sörensen

FTC: Dibusz - Makreckis, Cissé, Gustavo (Knoester, 55.), Ramírez - Rommens, Zachariassen, Maiga (Abu Fani, 55.) - Traoré, Pesic (Ben Romdhane, 55.), Kehinde (Civic, 76.)

Jansen a Fradi dániai vereségéről: "A BL brutális tud lenni, komoly leckét kaptunk" - képesnek tartja csapatát a fordításra
Így értékelte a Ferencváros vezetőedzője, Pascal Jansen azt, hogy csapata 2-0-s vereséget szenvedett a dán bajnok FC Midjtylland otthonában kedden, a Bajnokok Ligája 3. selejtezőkörében.
Hosszabbított a kulcsember
A lejárat előtt meghosszabbította szerződését a Diósgyőr szlovén légiósa, Rudi Pozeg Vancas, aki tavaly nyári érkezése óta 8 gólt és 14 asszisztot jegyzett tétmeccsen.