Topligák: A VAR tette izgalmassá a manchesteri rangadót; meglepő Bayern-iksz - eredmények, videók

Nem hozott gólt a manchesteri városi rangadó a Premier League 12. fordulójában, míg Németországban az Union Berlin vendégeként bukott két pontot a Bayern München.
Nyikes Zoltán 2020. december 12., szombat 20:46
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. december 12., szombat 20:46

Nem született gól a United és a City manchesteri városi rangadóján az angol labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának szombati játéknapján. Az első félidő nagy részében mezőnyjáték folyt a pályán, az egyetlen nagy gólszerzési lehetőség Rijad Mahrez előtt adódott a 35. percben, ám a hazai kapus, David de Gea bravúrral védeni tudott.

A fordulás utáni első 15 percben a United, azt követően azonban a City játszott fölényben, ám gólt egyik csapat sem tudott szerezni. A találkozó egyik legérdekesebb momentuma volt, amikor a 47. percben Kyle Walker rúgott bele Rashford lábába a tizenhatoson belül, amiért tizenegyest ítélt a játékvezető, ám videóbírózást követően kiderült, hogy a United támadója lesen kapta a labdát, így szabadrúgás következett kifelé.

A két csapatnak ez volt a 183. egymás elleni mérkőzésén az 53. döntetlenje. A United 76-szor, a City 54-szer győzött.

Premier League, 12. forduló

Manchester United–Manchester City 0-0
Wolves–Aston Villa 0-1 (El-Ghazi 94. - 11-esből) Kiállítva: Moutinho 95., ill. D. Luiz 85.
Newcastle–West Bromwich 2-1 (Almirón 1., Gayle 82., ill. Furlong 50.)

(MTI)

Tizenegyest kapott a United, de aztán jött a VAR

A címvédő Bayern München 1-1-es döntetlent játszott az Union Berlin vendégeként a német labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának utolsó szombati mérkőzésén.

A Bajnokok Ligájában is címvédő bajorok sorozatban másodszor, legutóbbi négy Bundesliga-mérkőzésükön pedig harmadszor osztoztak meg a pontokon riválisukkal, így már csak jobb gólkülönbségüknek köszönhetően előzik meg a tabellán második RB Leipziget.

Bundesliga 11. forduló

Union Berlin–Bayern München 1-1 (Promel 4., ill. Lewandowski 68.)

(MTI)

A mérkőzés összefoglalója

Bundesliga: Csúnyán elpáholták otthon a Dortmundot, Sallai kiharcolt egy 11-est - eredmények, videók
A Bundesliga 11. fordulójában Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a soraiban verte 2-0-ra a Leipzig a Werder Brement. A Freiburgnál a 68. percben, 0-0-nál lépett pályára Sallai Roland, ezt követően csapata két gólt is szerzett és végül behúzta a három pontot a Bielefeld ellen. A Dortmund hatalmas meglepetésre kapott egy ötöst hazai pályán.
Máté Csaba
Eldőlt a sorsa a DVSC nyeretlen vezetőedzőjének - itt a hivatalos bejelentés.
Máté Csaba jövője kérdéses
Elképzelhető, hogy még a DVSC keddi, Mezőkövesd elleni Magyar Kupa-mérkőzése előtt leül az edző és a vezetőség, hogy beszéljenek a tréner jövőjéről.